Üye Kayıt Üye Giriş

Yandex Bing'i Solladı


Yandex Bing'i Solladı


Rusya merkezli arama motoru Yandex, Microsoft'un arama motoru Bing'i geçti. Yandex, comScore'un yaptığı araştırmaya göre dünya genelinde en çok tercih edilen dördüncü arama motoru oldu.

2011 yılının Eylül ayında Türkiye pazarına da giriş yapan arama motoru Yandex, Engadget'n yaptığı habere göre Microsoft'un arama moturu Bing'i geçti.

comScore'un hazırladığı 2012 yılının Kasım ve Aralık ayını içeren istatistiklerde Yandex'in bu aylarda Bing'den daha fazla arama yaptığı görülüyor. 4,447 milyar sorgu gerçekleştiren Bing'e karşılık 4,844 milyar sorgu gerçekleştiren Yandex az bir farkla da olsa 2012 yılını Bing'in önünde 4. sırada tamamladı.
 


Listenin ilk sırasında yer alan isim Google ise bu aylarda 114,73 milyar sorgu ile pazarın %65,2'sini elinde bulunduruyor. Google'ı takip eden firmalar ise Çin arama motoru Baidu ve Yahoo. comScore'un yaptığı bu istatistiklerin dünya genelinde olduğunu belirtelim, aynı aylarda sadece Amerika baz alındığında ise ilk sırayı Google alırken arkasından Microsoft ve Yahoo geliyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER