Üye Kayıt Üye Giriş

Opera 300 Milyon Kullanıcıya Ulaştı


Opera 300 Milyon Kullanıcıya Ulaştı


Alternatif tarayıcılar pazarında önemli bir yeri olan Opera, kullanıcı sayısı ile ilgili bilgileri açıkladı. Alternatif tarayıcının aylık kullanıcı sayısı 300 milyon. Detaylar haberimizde.


Hem mobil hem de masaüstü platformu tarayıcı piyasasını kasıp kavuran ve bu sayede dişli rakiplerine meydan okuyan Opera, web sitesinden paylaştığı bir açıklama ile aylık kullanıcı sayısının 300 milyonu devirdiğini kullanıcıları ile paylaştı.

Yeni Tarayıcı: Opera Ice!


300 milyonluk bu kullanıcı sayısına telefonlar, tabletler, televizyonlar ve bilgisayarlar üzerinde kullanılan tüm Opera tarayıcıları sayesinde ulaşıldı. Opera'nın daha önce yaptığı bir açıklama ile ortaya çıkan verilerde ise Aralık ayında mobil Opera tarayıcılarının 229 milyon gibi bir kullanıcı sayısına ulaştığı açıklanmıştı.
 


Bilgisayar kullanıcısının mobile oranla daha az olduğu görülen Opera, Internet Explorer, Chrome, Safari ve Firefox'un ardından 5.sırada yer alırken, yine aralık ayında ortaya çıkan verilere göre Opera'nın oluşturduğu Pazar payı 1.7 olarak saptanmıştı.

Son olarak Opera Software tarafından yapılan açıklamada CEO Lars Boilesen'in 300 milyonluk bu rakamın kendilerini sadece bir üst tura taşıdığını ve yarışın kalan kısmının devam ettiğini söylemesi, tarayıcı dünyasında ne kadar iddialı olduklarını gösterdi.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER