Üye Kayıt Üye Giriş

Photoshop, Buluttan Ucuza Kullanılacak


Photoshop, Buluttan Ucuza Kullanılacak


Adobe, teknoloji trendi olan bulut bilişimde önemli bir adım attı ve Creative Cloud hizmetini Türkiye pazarına sundu. Güncel fiyatları ve merak edilenleri, bu haberde paylaşıyoruz.


Adobe Creative Cloud ile kullanıcılar, Adobe'nin yeni ürün, servis ve güncellemelerinden de hızlıca yararlanabilecek.

Normalde 1,5 veya 2 yılda bir yenilenen sürümler arasındaki geçişler için bedel ödemek zorunda olan kullanıcılar, bu sisteme üye olmaya devam ettikleri sürece güncel sürümleri kullanmaya devam edecekler.


Sunulan imkanların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Adobe, bu sisteme dahil olan ürünler için neredeyse her hafta yeni bir güncelleme çıkaracağını iddia ediyor.

Eğitimler var ama Türkçe içerik az

Adobe Creative Cloud'un bir başka hizmeti de teknik destek ve eğitimler. Web üzerinden eğitim videolarını izlemeniz mümkün. Ancak burada şu an için Türkçe içerik, pek zengin değil.

Adobe Türkiye ofisinden aldığımız bilgilere göre, bu alanda yer alan Türkçe seslendirmeli veya Türkçe altyazılı içeriklerin sayısı hızla artacak.
 


Bugün basına özel olarak gerçekleştirilen toplantıya, Adobe Systems Rusya, Türkiye ve Ortadoğu Bölge Müdürü Arseny Tarasov, Adobe Akdeniz Ülkeleri Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Zeynep Tokman Cesur ve Adobe Systems Dijital Medya Danışmanı Barış Özcan katıldı.

Kullanıcılar, Adobe Creative Cloud'da Adobe'nin geçtiğimiz yıl pazara sunulan Adobe Creative Suite 6'dan fazlasını bulacaklar.

Adobe Creative Suite 6'dan farkı ne?

Adobe Creative Cloud'un Türk kullanıcılar için sunacağı en önemli yeniliklerden biri Türkiye'de başka bir kanaldan alınamayacak olan Muse ve Edge uygulamaları ile ve Digital Publishing Suite Single Edition (DPS SE) Türk kullanıcılarına ulaşacak olması.
 


DPS SE ile süreli yayınlar oluşturmak isteyenler, maalesef bu hizmetten yararlanamaycak, sadece bir uygulama ve tek sayı hazırlayabilecekler.

Bu sayede grafik tasarımcıları hiç kod yazmadan web standartlarına uygun ve estetik HTML web siteleri tasarlayıp, interaktif içerik yayınlayabiliyorlar.

Her kullanıcı için 100 GB bulut depolama alanı

Üyelik sistemiyle ilerleyen Creative Cloud ile Adobe, yaratıcıların işlerini kolaylaştıran çözümlerini tüm lokasyon ve cihazlardan kolayca erişilecek şekilde kullanıcılarına ulaştırıyor.

Creative Cloud her kullanıcı için 100 GB bulut depolama alanı sağlıyor. Bu alanda barındırılan dosyalar, diğer internet kullanıcıları ile de paylaşılabiliyor. Bu paylaşımlar için,karşı tarafın Adobe Creative Cloud üyesi olmasına gerek kalmıyor.

2 önemli eksik var

Bu gelişmelere rağmen, Adobe Creative Cloud altyapısının 2 önemli eksikliği var. Bunlardan ilki burada yer alan dosyaların sürüm geçmişinin olmaması.
 


Bu da, üzerinde yanlışlıkla işlem yapılan dosyaların, eski haline getirilmesi konusunda kullanıcıları sıkıntıya sokabilir.Adobe, henüz bu alanda yolun başında olduklarını ve konu üzerinde iyileştirmeler yapacaklarını belirttiler.

Diğer önemli eksik ise, dosya yükleme için Türkiye'deki upload hızlarının yetersiz kalması.

Fiyatlar avantajlı mı?

Tüm bu avantajlardan sonra sıra geldi fiyatları açıklamaya.

Satışlarına Mart 2013'te başlayacak olan Adobe Creative Cloud hizmetinden Nisan 2013'e kadar eski Adobe kullanıcıları, 49,99 Dolar + KDV ödeyerek, Nisan 2013'ten sonra ise tüm kullanıcılar için ayda 69,99 Dolar + KDV tavsiye edilen son kullanıcı fiyatlarını ödeyerek faydalanabilecekler.

Bu fiyatlar, dağıtıcıların düzenlediği kampanyalara göre değişiklik gösterebilecek.

Her kullanıcının bu yazılımları 2 farklı cihaza kurma imkanı bulunuyor. Ancak bu iki cihazın, aynı anda kullanılması mümkün değil.

Son bir bilgi daha; bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız yıllık abone olmak zorundasınız.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x