Üye Kayıt Üye Giriş

CD Okuyucu Devri Sona Eriyor


CD Okuyucu Devri Sona Eriyor


Bir dönemin en iyi icatlarından olan CD'nin devri sona eriyor. En büyük CD üreticilerinden Sony, CD okuyucu üretimini durduracağını açıkladı.


En büyük teknoloji firmalarından Sony, dönemin popüler medya aracı olan CD'nin sonuna geldiğini düşünüyor. Şu an için düşündüğümüzde sadece VCD ve müziklerde kullanılan CD'ler için halen CD okuyucular üretiliyordu. En önemli CD okuyucu üreticisi konumundaki Sony, artık bu sektörde olmayacağını açıkladı.
 


Aslında yaşadığımız bu dönemde işler biraz daha karışık. Çünkü CD üretiminden değil, CD okuyucu üretiminden vazgeçildiğinin altını çizelim. CD üretimi devam ediyor ve müzik gibi büyük sektörlerde yoğun kullanıma devam edilecek. Zaten DVD ve Blu-ray okuyucuları da CD'leri okuyabiliyor. Bu sebeple CD okuma konusunda bir problem olmayacak.

Bundan sonra üretilecek Sony ürünleri sadece CD okuyucu barındırmayacak, bir üst seviye olan DVD Rom'u en düşük model olarak kullanacak. Ancak bu dönemde Mac ve Ultrabook ürünleriyle CD ve DVD gibi medyanın da yavaş yavaş kalktığını söyleyebiliriz.

Sony, CD okuyucu üretimine Kasım 2012 ile Mart 2013 arasında kademeli olarak son verecek.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x