Üye Kayıt Üye Giriş

HP Pavilion DV7-6C00ET İncelemesi


HP Pavilion DV7-6C00ET İncelemesi


HP'nin Pavilion DV7 serisinden DV7-6C0ET'yi test merkezimizde ağırladık. Bilgisayar, 17.3 inçlik Full HD ekran, Radeon HD 7690M grafik kartı ve Beats Audio özellikleriyle dikkat çekiyor.


Son dönemde tablet bilgisayarların ve akıllı telefonların yaygınlaşması, masaüstü ve büyük yapıdaki notebookların satış oranlarına darbe indirse de, yeni yeni yaygınlaşan Ultrabook gibi ince ve hafif çözümler, performans olarak hala pek çok notebook modeline yaklaşabilmiş değil.

İncelediğimiz HP Pavilion DV7-6C00ET, Intel'in 4 çekirdekli ikinci nesil Core i7-2670QM işlemcisi ve 2 GB GDDR5 bellekli AMD Radeon HD 7690M XT harici grafik kartıyla piyasadaki pek çok masaüstü bilgisayarın performansını geride bırakabilecek potansiyele sahip.
 


Özellikle yüksek işlem gücü gerektiren sektörlerde çalışan insanlar için ayrı ayrı cihaz taşıma gerekliliğini ortadan kaldıracak olan cihaz, 17.3 inçlik Full HD ekranıyla monitör ihtiyacını bile ortadan kaldırıyor.

Teknik özelliklere bir sonraki sayfamızda değineceğiz fakat HP Pavilion DV7 ailesinin farklılık katan özelliklerine bakalım.

TrueVision HD adlı web kamerasıyla hangi ışık ortamında olunursa olunsun, en başarılı deneyimi vaad eden HP, ProjectSmart ile bilgisayarınızı yere düşürdüğünüzde bile, sistemin içerisinde bulunan hız ölçer ile sabit diskin hızını düşürüyor ve diskin bozulması engelleniyor.

Beats Audio ile diğer notebooklardan daha kaliteli ses vaad eden DV7, ikisi önde ve ikisi arkada olmak üzere 4 hoparlör bulunuyor. HP, DV7 serisinde dahili hoparlörleri epey verimli çalışacak şekilde ayarlamış.

DV7'deki diğer dikkat çekici özellik, HP CoolSense teknolojisi. Dizüstündeki ısı seviyesine göre otomatik ayarlanan fanların hızları, başarılı bir ısı - ses dengesi sağlamakta.

Dilerseniz HP DV7-6C00ET'de kullanılan donanıma yakından bakalım.

Full HD ekrandan bahsediyorsak, güçlü bir grafik birimi olmazsa olmaz. AMD'nin 40nm teknolojisiyle üretilen Radeon HD 7690M XT modeli, güçlü yapısıyla dikkat çekiyor.

HP DV7'de Intel HD Graphics 3000 ile değişmeli olarak çalışan ekran kartı, 480 paralel işlemciye sahip. 725 MHz GPU hızı ve 3600 MHz bellek hızına sahip. 2 GB DDR5 bellek ile gelen ekran kartı, 128 bit bellek arayüzüne sahip. Mevcut ekran kartı, taşınabilir bilgisayarlar için oldukça başarılı.

Kullanılan işlemciye bakacak olduğumuzda Intel'in 32nm teknolojisiyle üretilen 2. nesil Core işlemcili Core i7-2670QM işlemcisini görüyoruz.

Standart olarak 2.2 GHz hızında çalışan işlemci, Turbo Boost ile hızını 3.1 GHz'e kadar çıkartabiliyor. 4 Çekirdekli yapıda olan işlemci, Hyper Threading sayesinde 8 çekirdekli gibi çalışmakta.

Toplamda 6 MB önbelleğe sahip işlemci, 45 watt güç tüketimine sahip.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x