Üye Kayıt Üye Giriş

Amazon Kindle Fire HD Çıktı!


Amazon Kindle Fire HD Çıktı!


Ülkemize gelmese de bu yenilikten haberdar olsanız iyi olur. Amazon Kindle Fire HD duyuruldu. Yeni servisler ve donanım özellikleriyle, işte Amazon Kindle Fire.


Amazon'un Kindle ürün ailesine bugün yeni bir birey daha katıldı. Amazon Kindle Fire HD olarak duyurulan yeni tabletin dikkat çeken teknik özellikleri arasında 8.9 inçlik 1920x1200 piksellik Full HD ekranı başı çekiyor. 254 ppi değeri sunan ekran, piyasadaki pek çok Android tableten daha iyi durumda.

Türkiye'deki ilk Amazon Kindle incelemesi için buraya tıklayın.

Sadece 8.8 mm kalınlığındaki cihazın ağırlığı ise yaklaşık 570 gram. Bu büyüklükteki ekrana sahip diğer tabletlerden daha keskin görüntü elde etmeyi başaran Amazon, bu cihazın 16 GB depolama kapasitesine sahip olan sürümünün Amerika'daki fiyatı 299 Dolar olarak belirlendi.

TI OMAP'ın çift çekirdekli 4470 işlemcisini kullanan Kindle Fire HD, PowerVR SGX 544 GPU'su ve 1 GB RAM ile donatılıyor.

WiFi hızında çok iddialı
 


iPad ve diğer Android işletim sistemli tabletlere göre çok daha güçlü bir WiFi bağlantısı bulunan cihazın sırrı, rakiplerindeki bir anten yerine iki anten bulundurması.

Hatta şirketin kendi yaptığı testlere göre iPad'in WiFi kuvvetiyle kıyaslandığında ortaya %41 daha fazla performans elde edildiği ortaya çıkmış durumda.

Türkiye planı var mı?


Amazon'un Kindle ürün ailesinin Türkiye planı maalesef iPad gibi olmadı. Ülkemize, bazı firmaların girişimleri ile dolaylı yollardan getirilen ürün, yerelleştirilmiş servislerin olmaması nedeniyle maalesef beklenen ilgiyi görmedi.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x