Üye Kayıt Üye Giriş

Toshiba, TL ve RL 938-968 Adlı Akıllı TV'lerini Duyurdu


Toshiba, TL ve RL 938-968 Adlı Akıllı TV'lerini Duyurdu


Toshiba, fiyat performans oranıyla dikkat çekmesi beklenen yeni akıllı televizyonlarını IFA 2012'de tanıttı. İşte yeni akıllı televizyonlar ve özellikleri.


Toshiba’nın yeni tanıttığı TL938/968 ve RL938/958 serileri ile Smart TV deneyimi daha da arttırılıyor.

Her iki seri de Full HD, 1920 x 1080p çözünürlük ve Edge LED arka aydınlatma ile 16:9 oranlı LCD panel kullanılıyor. TL938/968 modelleri, etkileyici 3D deneyimi ile geliyorlar. Kutu içerisinden çıkan Active Shutter gözlükler ile kullanıcılara 3D keyfini sunacak.

TL 938/968 ve RL 938/958 serileri, gelecek düşünülerek daha yüksek seviye Smart TV özellikleri ile donatılıyor. Toshiba Places’a kolay erişim sağlayan dahili WiFi özelliği sayesinde internete girmek oldukça kolay. Ayrıca USB'ye taktığınız belleğe video kaydı gibi gelişmiş özellikler de televizyon içerisine dahil ediliyor.

Intel WiDi, Open Browser, Skype uyumluluğu ile derinlemesine tablet ve akıllı telefon entegrasyonu, oldukça geniş bir yelpazede online içeriğe daha kolay erişim sağlıyor.

TL 938/968 serisi, 117cm (46”) ve 102cm (40”) ekran boyutları ve gümüş fırçalanmış metal rengine, RL 938/958 serisi ise 102cm (40”) ve 80cm (32”) ekran boyutlarına ve parlak siyah renge sahip.

Toshiba Places Nedir?

Toshiba’nın online portalı Toshiba Places, özel uygulamalar aracılığıyla geniş bir içerik dünyasına erişim sağlıyor. Bu uygulamalar arasında ısmarlama filmler için Acetrax™, Maxdome™ ve Viewster, videolar için Youtube™ ve Dailymotion, müzik için Putpat®, iConcerts® ve Aupeo!, BBC iPlayer ve Euronews gibi TV hizmetleri ve Facebook™, Twitter™ gibi sosyal ağlar bulunuyor. Hiçbir TV güncellemesi gerektirmeden, Toshiba Places’a her ay yeni uygulamalar eklenmeye devam ediyor. Dahası, izleyiciler Rovi’nin MediaGuide’ı aracılığıyla programları inceleyebiliyorlar. MediaGuide, ayrıntılı program listelerinin yanı sıra, oyuncular, programlar ve filmler hakkında ilgi çekici bilgilere de yer veriyor.

İçi daha da akıllı

Ev ağına kolay ve hızlı bağlantı için entegre WiFi Protected Setup WPS’in yanı sıra, yeni TL ve RL serileri Intel WiDi desteğine sahip tüm dizüstü bilgisayarlardan kablosuz olarak içerik görüntülemeyi sağlayan Intel WiDi ile birlikte geliyor. Intel WiDi sayesinde, internet eğlence dünyasının tümü artık televizyon ekranınızda. Open Browser ise, TV uzaktan kumandası veya akıllı telefon ve tabletler için Toshiba Places kumanda uygulaması ile internette gezinebilmenizi sağlıyor. Dizüstü bilgisayar kullanmak artık sadece bir tercih meselesi.

Televizyon izleme deneyiminizi geliştirmek için, Android tabletlerdeki yeni Toshiba MediaGuide uygulaması, EPG’yi pratik biçimde incelemenize, TV kanallarını kategorize etmenize, kayıtlarınızı programlamanıza, yayınlarda içerik ve bilgi arayarak erişmenize ve video ısmarlamanıza olanak sağlıyor.

Harici sabit sürücüyü HDD TV kayıt cihazına çeviren USB Video Recording* ile programları kaydedip istediğinizi, istediğiniz zaman seyredebilirsiniz. Bir webcam ekleyerek, Skype™’a hazır televizyonunuz aracılığıyla, özlediğiniz kişilerle görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Gelişmiş eğlence için daha fazla bağlantı

TL ve RL serileri, HDMI ve USB girişleri sayesinde ekstra bir cihaz bağlamak istediğinizde neyin bağlantısını çıkarmanız gerektiğine dair sinir bozucu seçimlerden kurtulmanızı sağlıyor. RL938/958 serisi üç adet HDMI girişine sahipken, TL938/968 serisi daha da ileri giderek dört adet HDMI girişi ile donatılmıştır. Her iki seri de iki USB bağlantısına sahiptir.

TL938/968 ve RL938/958 Serileri için Teknik Özellikler


Full HD, 1920 x 1080p
16:9 LCD panel, Edge LED arka aydınlatma
3D’ye hazır, Active Shutter 3D, 2D’den 3D’ye dönüştürme (sadece TL serisinde)
AMR (Aktif Hareket & Çözünürlük):
TL serisi: 200 AMR
RL serisi: 100 AMR
TL serisi: 4x HDMI, 2xUSB
RL serisi: 3x HDMI, 2xUSB
Dahili WiFi
USB Video Recording
Intel® Wireless Display (WiDi)
Toshiba Places erişimi ile Smart TV
Skype’a hazır
Open Browser
TL938, RL938: Dijital ayarlayıcı DVB-T, DVB-C
TL968: Dijital ayarlayıcı DVB-T/T2, DVB-C ve DVB-S/S2
RL958: Dijital ayarlayıcı DVB-T/T2, DVB-C
Renk: gümüş fırçalanmış metal

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x