Üye Kayıt Üye Giriş

Nvidia Linux GeForce Driver Desteği 2017'ye Kadar Sürecek


Nvidia Linux GeForce Driver Desteği 2017'ye Kadar Sürecek


Nvidia, 304 serisi Linux ekran kartı sürücülerinin birkaç yıl daha devam edeceğini açıkladı. Peki bu destek hangi ekran kartlarını kapsıyor?


Nvidia tarafından yapılan açıklamaya göre, 304 ailesi olarak bilinen Linux ekran kartı sürücüleri 2017 yılına kadar güncellenmeye devam edecek. O tarihe kadar yayınlanacak olan Linux kernel'leri ve X Server sürümleriyle uyumlu hale getirilecek olan sürücüler, mevcut GeForce 6000 ve 7000 serisinin büyük çoğunluğunu kapsıyor. Ayrıca FX 4000 gibi Quadro modeller de Linux desteği 5 yıl daha devam edecek kartlar arasında bulunuyor.

Öte yandan, emektar 173 serisi ekran kartı sürücülerinin 2013 yılının sonuna kadar güncelleme desteğinin devam edeceği belirtilirken, bu aynı zamanda GeForce 5 FX serisine ait modellerin desteğinin de önümüzdeki yıl sonunda sona ereceğini ifade ediyor. GeForce 4 modelleri destekleyen 96.x serisi için yapılan 96.43.23 güncellemesinin ise Nvidia'nın bu seriye yaptığı son güncelleme olduğu belirtiliyor.
 


X Server'ın yeni sürümünde GeForce 4 donanım kullanmayı düşünenlere ise, Nvidia'dan bağımsız olarak açık kaynak geliştiriciler tarafından geliştirilen nouveau sürücülere geçmeleri öneriliyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER