Üye Kayıt Üye Giriş

Intel'den Ivy Bridge'li Pentium Modelleri


Intel'den Ivy Bridge'li Pentium Modelleri


2013'ün ilk çeyrek sonlarında çıkması beklenen Haswell işlemcileri için Intel çalışmalarını sürdürüyorken, giriş seviyesine yönelik yeni modellerini duyurdu.


Intel, İlkbahar aylarında piyasaya sürdüğü Ivy Bridge mimarili ürünlerini giriş seviyesine taşımaya başladı. Haswell işlemci mimarisiyle platformunu kökten değiştirecek olan Intel, 2013'e kadar ürün gamının çoğunu Ivy Bridge mimarisiyle değiştirmek istiyor.

Intel'in tanıttığı iki yeni işlemci sayesinde giriş seviyesi Pentium işlemci ailesine Ivy Bridge'li modeller eklendi. Pentium G2100T ve G2120T benzer özelliklerle geliyor.

Çift çekirdekli G2100T, 2.6 GHz hızında çalışıyor ve 3 MB L3 ön bellek ile geliyor. 35 watt güç tüketimine sahip işlemcide standart özelliklere sahip dahili grafik işlemci de bulunuyor. Intel HD Graphics çözümünün standart olarak 650 MHz'de çalıştığı ürün, Turbo ile grafik işlemcisini 1050 MHz'e kadar çıkartabiliyor. Diğer Ivy Bridge işlemcileri gibi 22nm teknolojisiyle üretilen işlemcinin fiyatı ise 75 dolar civarı olacak.
 


Intel'in ikinci işlemcisi ise G2100T'nin biraz daha hızlı versiyonu G2120 olacak. 2.6 GHz yerine 3.1 GHz hızında çalışan işlemci, daha fazla güç tüketiyor. 55 watt güç tüketimi sunan işlemcinin diğer özellikleri G2100T ile aynı yapıda.

Intel artık giriş seviyesi Ivy Bridge modellerine ve yeni nesil Haswell işlemcilerine odaklanmış durumda. 2013 yılının ilk baharında 4. nesil Core işlemci ailesi piyasaya sürülecek. Ayrıca üst segmentte Ivy Bridge-E tabanlı Core i7 Extreme çözümleri sunulacak.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x