Üye Kayıt Üye Giriş

Intel, Android 4.1 Jelly Bean'i Portladı


Intel, Android 4.1 Jelly Bean'i Portladı


Intel, kendi x86 mimarili Atom tabanlı işlemcileri için Android 4.1 Jelly Bean'ı portlama işlemlerini tamamladığını duyurdu. Peki şimdi ne olacak?


Intel'in akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirdiği Medfield tabanlı Atom işlemcisi için Android port çalışmalarını sürdüren firma, IDF 2012'de Android 4.1 Jelly Bean için port çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.

ARM tabanlı işlemciler için tamamen uyumlu olan Android ekosistemi, Intel'in kullandığı X86 mimarisinde bazı sorunlar yaşayabiliyordu. Firma bu yüzden işletim sistemi çıktıktan sonra cihazlarına uyarlamak için çalışmalar yürütüyor.

 

 

 Intel'in Medfield işlemcisini kullanan pek çok telefonun Android 2.3 Gingerbread ve Android 4.0 kullandığını görüyoruz. Bunun sebebi olarak 4.1'in henüz portlanmamasıydı. Bu yüzden firmalar herhangi bir güncelleme takvimi de veremiyorlardı.

Medfield tabanlı Atom işlemcili cihazlara artık Android 4.1 Jelly Bean yüklenebilecek. Android ekosisteminin pek çok cihazda çalışabilir hale geldiğini görüyoruz. Bu da işletim sisteminin içerisindeki kod kümesini gün geçtikçe arttırıyor. Acaba AMD'nin de Android ile ilgili port çalışmaları olacak mı merakla bekliyoruz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x