Üye Kayıt Üye Giriş

Intel 27 Eylül'de Etkinlik Düzenliyor


Intel 27 Eylül'de Etkinlik Düzenliyor


IDF 2012'den sonra 27 Eylül'de yine bir etkinlik düzenleyecek olan Intel'in etkinlikteki hedefi tabletler olacak. Windows 8'li tabletlerin tanıtılması bekleniyor.
Microsoft'un yükselen tablet ve akıllı telefon pazarına karşı umudu Windows 8 ekosistemi. Microsoft'un Windows 8'e ihtiyacı olduğu kadar diğer PC ve dizüstü bilgisayar üreticilerinin de bu işletim sisteminin tutmasına ihtiyaçları var. Yoksa satış yaptıkları pazar gün geçtikçe azalıyor.

Windows, Linux ve Mac OS gibi x86 mimarisine uyumlu sistemler için işlemci geliştiren Intel'de PC sektöründeki durgunluktan etkilenenler arasında. Firma mali tahminlerini geçtiğimiz günlerde aşağıya çektiğini açıklamıştı. Çünkü satışlar durgun gidiyor. Satışların canlandığı pazarlar tablet ve akıllı telefonlar. Bu alanda da ARM işlemcilerin üstünlüğü bulunuyor.

Intel'in Clover Trail tabanlı Atom işlemcisinden güç alacak yeni nesil tablet modellerinin sergileneceği etkinliğin tarihi belli oldu. Intel'in tablet odaklı yeni etkinliği 27 Eylül'de yapılacak.

San Fransisco'da Windows 8 işletim sisteminin kullanıldığı tabletleri tanıtacak Intel ASUS, Acer, Dell, HP, Lenovo, Samsung ve ZTE firmalarının tablet modelleri etkinlik esnasında tanıtılacak.

Yeni nesil Atom işlemcileriyle ilgili bilgileri de paylaşacak olan Intel, yenilenen Atom işlemcilerinin firmaya mobil pazarda ne avantajlar kazandıracağını anlatacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER