Üye Kayıt Üye Giriş

Intel'den Gelmiş Geçmiş En Hızlı Core i3!


Intel'den Gelmiş Geçmiş En Hızlı Core i3!


Core i3 3240 modeliyle beraber Intel, 2013 yılının ilk çeyreğinde en hızlı Core i3 işlemcisini piyasaya sunuyor. İşlemcinin teknik özelliklerine bir göz atalım.

Intel'in işlemci pazarındaki durumu özellikle Core i7 ve Core i7 Extreme işlemcileri tarafında oldukça sağlam bir şekilde ilerliyor.

En son Ivy Bridge işlemci mimarisini duyuran Intel, Core i5 ve i7 modellerini duyurdu. Hatta Pentium tabanlı ürünlerine bile Ivy Bridge'i getirdi. Fakat Intel, yeni Core i3 modellerinde biraz yavaş kaldı. Zaten bu konuda da oldukça eleştiri aldı.

Intel Core i3 3240, 3225 ve 3220 modellerini 2013 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sunacak. Intel 2013 yılının başlarında Ivy Bridge mimarili yeni giriş ve orta seviye ürünlerini pazara getirecek. Core i3'lerin en güçlüsü 3240 modeli olacak. 3.4 GHz'de çalışacak olan işlemci 22 nm teknolojisiyle üretilecek.

Intel, 2013'ün ikinci çeyreğinde ise Haswell mimarisine sahip yeni nesil işlemcileri piyasaya sunacak. Yeni nesil mimariyi kullanan Core i3 modelleri de 2013'ün sonlarında ve 2014'ün başlarında piyasaya gelecek. Yani Intel'in stratejisine göre yeni nesilin çıkmasından önce giriş seviyesi ürünler piyasaya yenilenerek sürülecek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x