Üye Kayıt Üye Giriş

Intel, Clover Trail Atom Z2760 Çıktı


Intel, Clover Trail Atom Z2760 Çıktı


Intel'in SoC tipindeki yeni nesil Windows 8 ve diğer platformlardaki tabletlerde kullanılacak olan Atom Z2760 çıktı. İşte Intel'in yeni tablet işlemcisinin detaylarına bakıyoruz.

Intel, Medfield tabanlı SoC Atom işlemcilerini Android akıllı telefonlarda kullanmaya başladı. Atom Z2460 modeliyle akıllı telefonlarda kullanıma geçen Intel, Windows 8 tabletler başta olmak üzere yeni nesil ürünlerde daha iddialı işlemciler pazara sunabilmek için Clover Trail kod adlı SoC işlemcisini resmen tanıttı.

1.8 GHz hızında çalışan Atom Z2760, çift çekirdekli yapıda geliyor. Intel HyperThreading teknolojisi sayesinde fiziksel olarak çift çekirdekli olan işlemci, sanal olarak 4 çekirdekli olarak işlem yapabiliyor.

32 nm üretim teknolojisiyle üretilen işlemcinin dahili grafik birimi ise Atom Z2460'tan daha ileri seviye bir çözüm olan PowerVR SGX545 olacak.

Intel yeni işlemcisini Acer, Asus, Dell, Fujitsu, LG, Samsung ve ZTE gibi pek çok firmaya dağıtacak ve firmalarda Windows 8 tabletlerinde bu işlemciye yer verecek.

Intel'in Z2760 işlemcisi NFC, HD video, 8 megapiksel kamera, WiFi, 3G ve 4G WWAN desteği sunabiliyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER