Üye Kayıt Üye Giriş

Intel Z87 ile SATA 3Gbs'e Elveda Diyor


Intel Z87 ile SATA 3Gbs'e Elveda Diyor


Intel'in 2013'te çıkaracağı yeni Haswell mimarili işlemcileri için çıkaracağı çipseti Z87'deki tüm SATA çıkışları 6Gbs olacak. En yeni çipset ile ilgili detaylar haberimizde.

Intel, 4. nesil Core işlemci ailesi için çalışmalarını sürdürüyor. 4. nesil, 3. nesil gibi ara seri olmayacak. Haswell mimarisiyle beraber tamamen yenilenmiş bir seri bizleri bekliyor.

Z77'yi 3. nesil için çıkaran Intel, 4. nesil için de Z87 çipsetini hazırlıyor. Yeni nesil çipsette Intel biraz bonkör davranacak gibi.

2 adet SATA 3 Gbs ve 4 adet SATA 6 Gbs yerine 6 kanal SATA 6 Gbs ile geleceği söylenen Z87 çipseti, SSD'lerin büyük bir ivme ile hızlandığı günümüzde oldukça işe yarayacak.

PCI desteğinin kesileceği ve tamamen PCI Express'e geçilecek olan Z87 çipseti, PCI Express 3.0 desteği ile beraber gelecek. PCI Express 3.0, performans olarak inanılmaz değişiklikler sunmayacak olsa da voltaj optimizasyonları ve sinyal temizliği açısından desteklenmesi gereken bir teknoloji olarak göze çarpıyor.

Intel'in yeni platformu bellek kontrolcüsü ve disk yönetimi konusunda öne çıkacak gibi görünüyor. USB 3.0'ı önceden desteklemeye başlayan Intel, Z87'de de USB 3.0'ı doğal olarak destekleyecek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x