Üye Kayıt Üye Giriş

AMD Richland, FM2 Soket Kullanacak


AMD Richland, FM2 Soket Kullanacak


AMD'nin Trinity'den sonra gelecek olan yenilenen APU ailesi Richland, FM2+ ile gelecek yani FM2 soketi desteklenmeye devam edecek. AMD yine anakart değiştirmeyeceklere müjde verdi.

AMD'nin geliştirilmiş Bulldozer mimarisi olan Piledriver çekirdeğini kullanan yeni nesil Trinity APU'su, FM1 soket yerine FM2 platformuyla piyasaya sunuldu.

AMD, soket konusunda geriye uyumluluk konusunda diğer firmalara göre daha başarılı bilinen bir marka. FM1 ve FM2 değişikliği bu konuda biraz soru işareti oluşturmuştu fakat aynı durum bir sonraki platformda yaşanmayacak.

Trinity'den sonra gelecek olan Richland ailesi, Soket FM2+ olacak ve FM2 anakartlar tarafından desteklenecek. D4 Bolton adlı çipsetin kullanılması beklendiği FM2+, kısaca yeni bir sürüm olacak.

28nm avantajıyla beraber daha iyi overclock performansı ve düşük güç tüketimi gibi pek çok yeniliği getirecek olan APU'lar, özellikle mevcut Trinity'lerin Windows 8

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x