Üye Kayıt Üye Giriş

AMD, Tabletler için Z-60 APU'sunu Duyurdu


AMD, Tabletler için Z-60 APU'sunu Duyurdu


AMD, Windows 8 tabanlı tabletler için DiretX 11 destekli APU'su Z-60'u duyurdu. AMD, güç tüketimiyle ve özellikleriyle dikkat çeken bir işlemci ortaya koymuş. Detaylar haberimizde.

AMD, Windows 8 tabanlı tabletler için yeni APU'sunu tanıttı. Dahili grafik işlemcisiyle gelen Z-60, başarılı teknik özelliklere ve etkileyici güç tüketimine sahip.

Çift çekirdekli yapıda olan AMD Z-60, 80 paralel işlemcili Radeon grafik işlemcisine sahip. 1 GHz hızında çalışan işlemcide 1 MB L2 ön bellek bulunuyor. USB 3.0 bağlantısına destek veren platform ayrıca Full HD ekran çözünürlüğünü destekliyor. AMD Z-60 APU'su en ortalama 4.5 watt güç tüketimine sahip.

1080p desteği veren Z-60 APU'su, 6 saat 720p video izletebiliyorken, 8 saat WEB de gezinme ömrü sunabiliyor. 5 watt altında güç tüketimiyle batarya dostu olan işlemci, masaüstü bilgisayarlardaki pek çok özelliği destekliyor. AMD App Acceleration, Internet Acceleration gibi hızlandırma işlemleri mevcut.

Bekleme modunda 0.08 watt güç tüketimi gösteren işlemci, normal kullanımda 2.88 watt güç tüketiyor. İnternette gezinmede ise güç tüketimi 3.89 watt seviyesine çıkıyor. HD Video oynatımında da 4.79 watt ile en yüksek değeri görüyor.

AMD'nin açıklamasına göre entegre Radeon grafik işlemcisi sayesinde Call of Duty: Modern Warfare 2, 1280 x 720 piksel çözünürlükte ve orta ayarlarda 30 kare saniye ortalamasını sağlıyor. Hem de 5 watt altında güç tüketimi göstererek. Oyun ve video konusunda özellikle AMD'nin Intel Atom işlemcilerini tablet ve netbook modellerinde geride bıraktığını biliyoruz.

AMD, sunumlarında kullanıcılara çağrıda bulunuyor ve diyor. Tabletleri akıllı telefon gibi mi kullanmak istersiniz yoksa bilgisayar deneyimi sunacak şekilde mi?

Android ve iOS tabletlere göre AMD'nin Z-60 APU'lu modelleri özellikle 10mm civarında incelikle beraber alınası bir performans sergiliyor. Call of Duty oynamak bir tablette keyfli olsa gerek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x