Üye Kayıt Üye Giriş

Intel'den Telefonlar için İki Yeni Atom


Intel'den Telefonlar için İki Yeni Atom


Intel, Medfield tabanlı Atom işlemci ailesine iki yeni model ekliyor. Akıllı telefonlarda kullanılacak olan işlemcilerin teknik özeliklerine bakalım.

Intel'in Medfield tabanlı Atom işlemcileri yavaş yavaş yeni modellerde görünür olmaya başladılar. Bunlardan en iddialısı Motorola RAZR i modeliydi. O cihazın teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Intel, 1.6 GHz hızında çalışan Z2460 modelini geçtiğimiz sene piyasaya duyurmuştu. Bu işlemciyi kullanan modeller piyasada bulunuyor. Bunlardan bazıları Lenovo'nın K800, XOLO X900 modelleri olarak sıralayabiliriz.

Intel, akıllı telefon pazarı için ürün çeşitliliğini daha da arttırmayı hedefliyor. Bu çerçevede firma iki yeni Atom işlemci duyuracak. Bu modeller Atom Z2420 ve Z2480 olarak göze çarpıyor.

Atom Z2480, adından da anlaşılacağı gibi Atom Z2460'ın biraz daha hızlandırılmış hali. Motorola RAZR i modelinde olduğu gibi 2 GHz hızında çalışacak işlemci, yük durumuna göre değişken frekans aralığına sahip.

Intel'in 2 GHz'lik işlemcisini kullanan Motorola RAZR i

Atom Z2420 modeli, 1.2 GHz'de görev alıyor. Yine hızını yerine göre düşürebilen bu işlemci, tek çekirdekli yapıda ve Hyper Threading desteğine de sahip.

Intel'in 1.6 GHz hızında çalışan Z2460 işlemcisinin test sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x