Üye Kayıt Üye Giriş

Apple, Mac'lerde Intel Kullanmayabilir


Apple, Mac'lerde Intel Kullanmayabilir


Apple'ın MacBook ve iMac modelerinde Intel'in x86 tabanlı Core işlemci ailesini kullandığını biliyoruz. Bloomberg'e göre önümüzdeki dönemde Intel işlemcileri kullanılmayabilir.

Bloomberg'in aktardığı habere göre önümüzdeki dönemlerde Apple, Mac ailesinde kendi işlemcilerini kullanabilir. Biliyorsunuz Apple'ın iMac ve MacBook modellerindeki işlemci tercihi uzun yıllardır Intel'den yana. Bu ortaklık belli bir süreden sonra sona erebilir.

Apple'ın A serisi ARM tabanlı işlemcileri her yıl performansına performans katarak yoluna devam ediyor. Bloomberg'in isim vermediği kaynaklara göre 2017 yılına kadar Apple'ın ARM tabanlı işlemcileri, X86 tabanlı Intel işlemcilerine alternatif olacak seviyeye gelecek. Bu seviyeye geldikten sonra Apple, iMac ve MacBook modellerini A serisi işlemcileriyle yeniden tasarlayıp, piyasaya sunacak.

Apple'ın grafik tarafında PowerVR ile olan iş birliği ile ARM tabanlı işlemciler konusundaki tasarım başarısını birleştirdiğimizde, 2017 yılı için bu tahmin ya da haber oldukça mantıklı bir hal alıyor.

ARM ile X86 sistemler arasındaki makas her geçen gün daha da daralıyor. Bunun en büyük kanıtı ise Windows 8 RT işletim sistemi diyebiliriz. Windows'u ARM işlemcilerde çalıştıran Microsoft gibi, Apple'da oldukça rahat bir şekilde ARM tabanlı işlemcileriyle Mac OS X'i çalıştırabilir.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x