Üye Kayıt Üye Giriş

Japan Display'den 4.38 inç Full HD LCD


Japan Display'den 4.38 inç Full HD LCD


Japan Display, 5 inç büyüklüğündeki Full HD LCD panelini duyurduktan sonra, 4.38 inç büyüklüğünde yeni bir Full HD paneli daha duyurarak gövde gösterisi yaptı.

Son yıllarda Kore'nin teknoloji ataklarına karşı sessiz kalan Japon devlerinin oluşturduğu Japan Display topluluğu, bombalarını patlatmaya devam ediyor.

Toshiba, Hitachi ve Sony gibi dünya devlerini bir araya getiren topluluk daha önce duyurduğu 5 inçlik Full HD LCD ekrandan sonra, 4.38 inç büyüklüğündeki yeni Full HD LCD ekranını duyurdu ve gövde gösterisi yaptı.

Tam 503 PPI değeri sunan ekran ile 500 PPI sınırı aşılmış oldu. WhiteMagic teknolojiisyle çok daha parlak beyaz renkler sunabilen ekran, kırmızı, yeşil ve mavi renklerinden oluşan altpiksellere ek olarak beyaz renkli birimlere de yer veriyor. Böylece alttan aydınlatma tabanlı olan LCD ekranlardan hem daha parlak hem de daha az güç tüketmiş oluyor. Çünkü kendiliğinden beyaz altpiksellere sahip olduğu için, beyazın gerektiği yerlerde alttaki ışık seviyesini aşırı derecede yükseltmek zorunda kalmayacak.

Geçtiğimiz günlerde Samsung'un yeni nesil akıllı telefonlarında Super AMOLED yerine Japan Display'in Full HD ekranlarını kullanabileceğini aktarmıştık.

Japan Display bu gidişle ekran paneli açısından liderlik koltuğuna oturup, uzun süre buradan inmeyeceğe benziyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x