Üye Kayıt Üye Giriş

Google Glass'a Time'dan Büyük Onur


Google Glass'a Time'dan Büyük Onur


Time dergisi her yıl olduğu gibi bu yılın en önemli icatlarının listesini yayımladı. Google'ın akıllı gözlük projesi Google Glass da listedeki yerini aldı.

Hakkında çok fazla şey bilmesek de Google'ın yayımladığı videolar ve yaptığı tanıtımlar sayesinde bazı fikirlerimizin olduğu Google Glass, genellikle navigasyon ve bulunulan çevre hakkında bilgiler almak amaçlı kullanılacak gibi görünüyor.

Augmented Reality yani Artırılmış Gerçeklik teknolojisini arkasına alan Google Glass, 2014 yılında 1.500$'lık fiyat etiketiyle Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulacak.

Time dergiine göre ise Google Glass, içerisinde bilgisayar entegre edilmiş bir gözlük olarak tanımlanıyor. Videolu görüşmeler yapmanıza, fotoğraf çekip paylaşmanıza, internette gezinmenize ve harita uygulamasına ulaşma imkanı sunuyor.

2014 yılına kadar cihaza son kullanıcı erişemeyecek olsa da, geliştiriciler için Google Glass Explorer Edition hali hazırda ön siparişe açılmış durumda.

Time dergisi son kullanıcıya ulaşıp ulaşmamasını göz ardı ederek cihazı 2012 yılının en iyi icatları arasına sokmuş durumda. Time dergisinin editörleri muhtemelen aşağıdaki videodan oldukça etkilenmiş olsa gerek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER