Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8 için Yedekleme Planı Oluşturalım


Windows 8 için Yedekleme Planı Oluşturalım


Windows 7, Vista ya da XP kullanıyorsunuz ve yeni bir kurulumla Windows 8'e geçmek istiyorsunuz. Yeni işletim sistemine geçerken yedekleme ile ilgili ipuçları rehberimizde.

Windows 8'in çıkmasından sonra yeni işletim sistemine geçip, temiz kurulum yapmak isteyen kullanıcıların sayısı azımsanmayacak seviyede. Biz de verilerinizi güvenle yedeklemeniz için bir rehber hazırladık.

Finansal belgelerden kişisel belgelere kadar sizi ilgilendiren her şeyi içerisinde tuttuğumuz sistemimizi sadece güncellemek için değil, ne olur ne olmaz diye de yedeklememiz gerekiyor.

Çok gizli bilgilerin ya da yıllardır sakladığınız verilerin bulunduğu bir sistemin çökmesinin ya da o sisteme bağlı diskin bozulmasının ne kadar kötü bir durum olacağını söylememize gerek yok.

Önemli Verileri Yedekleyin!

Hayatta her zaman yedekli gitmek fayda etmez ama depolama konusunda ciddi veriler söz konusuysa kesinlikle yedekleme yapmanız gerekiyor. Çünkü bozulan bir diskten verilerinizi kurtarmanın ihtimali oldukça düşük.

Sisteminize bir tane disk yerine ikinci bir disk daha takın. Bırakın o otomatik olarak sistemi ve verileri yedeklesin. Verileriniz güvende olsun.

Yedeklemeyi Otomatik Hale Getirin:

Sizin için anında otomatik olarak ikinci bir kopya oluşturan yedekleme yazılımı kullanıyorsanız, her gün yedeklemeyi düşünmenize gerek kalmaz.

Örnek vermek gerekirse Western Digital, otomatik, sürekli yedekleme yazılımı içeren çeşitli harici sabit disk modelleri sunuyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x