Üye Kayıt Üye Giriş

Samsung'dan Apple İşlemcilerine Zam!


Samsung'dan Apple İşlemcilerine Zam!


Apple'ın iOS tabanlı cihazlarında kullandığı A serisi işlemcileri üreten Samsung, Apple'dan fiyat artırımı talep ediyor. Bakalım bu talep iOS tabanlı cihazlara nasıl etki edecek?

Samsung ile Apple şirket bazında hem mahkemelik hem de bileşen konusunda sıkı bir ortak. Dünyanın en büyük üreticilerinden olan Samsung, NAND flaş depolama çözümleri, RAM, işlemci gibi pek çok donanımsal bileşeni de üretiyor.

Apple her ne kadar tedariği azaltsa da en büyük iş ortaklarından biri hala Samsung. Firmanın A serisi ARM tabanlı işlemcilerini üreten Samsung, işlemci üretimi konusunda Apple'dan ciddi bir zam talep ediyor.

İddialara göre işlemci başına yüzde 20 fiyat arttırımı isteyen Samsung'a, Apple'ın şimdilik pek birşey deme lüksü bulunmuyor. Benzer şekilde üretim yaptırabileceği bir firma bulunmayan Apple, bu talebe sıcak bakıyor.

Samsung ile Apple arasında yeni fiyatlarla beraber 2014 yılına kadar sürecek bir sözleşme imzalanacak. Apple, iddialara göre bu süre zarfında işlemci üretiminin bir kısmını TSMC'ye kaydıracak ve 2014 yılında ise üretimini bu firmaya devredecek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER