Üye Kayıt Üye Giriş

Android, iOS ve Windows'ta 3DMARK


Android, iOS ve Windows'ta 3DMARK


Cross Platform test uygulamaları konusunda hala istenilen seviyeye ulaşılabilmiş değil. Futuremark'ın efsane test yazılımı 3DMARK, pek çok platforma aynı anda geliyor.

iOS, Android ve Windows kurulu cihazları test edip, birbirleriyle karşılaştırabileceğimiz uygulama sayısı son derece az hatta yok. Piyasada en yaygın olarak tarayıcı üzerinden alınan testler sayesinde platformlar arası karşılaştırma yapabiliyoruz.

Yıllardır performans testi dediğimizde akıllara ilk gelen yazılımlardan olan 3DMark ve PCMark'ın yapımcısı Futuremark, cross platform test yazılımı için çalışmalarını sürdürüyor.

3DMark'ın hazırlanan en yeni sürümünde, sadece taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarların performansını test etmeyeceğiz. iOS, Android ve Windows 8 tabanlı pek çok tablet, akıllı telefon, bilgisayar gibi cihazlarda aynı anda çalışabilecek.

Futuremark'ın, yeni 3DMark uygulaması için yayınladığı videoda pek çok cihazda aynı anda çalışabildiğine vurgu yapılıyor. Videoya göre 3DMark'ın çalıştığı cihazların başında Surface, Nexus 7, Transformer Prime, Samsung Galaxy S3, 4. nesil iPad, iPad mini ve iPhone 5'i göstererek, uyumluluk konusunda ne kadar başarılı olduğunu vurguluyor.

 

Android ve iOS için OpenGL 2.0 ve Microsoft'un yazılımları için DirectX 11.1'i destekleyen 3DMark, en düşük DirectX 9 destekli ekran kartlarında çalışacak.

Android ve iOS'taki farklara rağmen ayar menüsünden Microsoft tabanlı cihazlarla birebir aynı şekilde tutulmuş. Bu yüzden tüm platformlarda çalışabilecek ayarları bulup, kendiniz ortak bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Yeni nesil 3DMark'ın Aralık ayı sonlarında çıkması bekleniyor. O süre zarfında geliştirme çalışmaları daha da sürecek. Bakalım uygulama nasıl bir karşılaştırma tablosu çizecek?

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x