Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8, Donanım Satışlarını Etkilemedi


Windows 8, Donanım Satışlarını Etkilemedi
 

Windows 8'i sadece Microsoft değil, tablet ve akıllı telefonlardan sonra azalan donanım satışlarından etkilenen üreticiler de bekliyordu. Fakat şimdilik beklenen hareket gerçek olmadı.

Windows 98'den ya da 2000 Professional'den, Windows XP'ye geçtiğimizde ya da XP'den Vista ya da Windows 7'ye geçtiğimizde hep içimizde bilgisayarları yenileme heyecanı oluyordu. En kötü değişen DirectX sürümü ve artan RAM kullanımı sayesinde ekran kartı ve RAM takviyesi bilgisayarlara yapılırdı.

Donanım tarafında ciddi bir satış düşüşü görülüyor. Artık kullanıcılar masaüstü bilgisayarlarındaki bileşenleri çok sık bir şekilde değiştirmiyorlar. Bu durgunluğu Windows 8 ile beraber aşacağını düşünen üreticiler, 1 - 2 haftalık süreç ile hayal kırıklığına uğramış durumdalar.

Windows 8'in Windows 7'ye göre farklı bir donanım istememesi sayesinde Windows 7'yi rahat bir şekilde çalıştıran bilgisayarda çalışabiliyor olması, donanım güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırmış durumda. Bu da satışları kötü etkiliyor.

Windows 8'in taşınabilir bilgisayar ve tablet satışlarını arttıracağı kesin fakat aynı olumlu hava donanım kısmında yaşanmıyor. Ayrıca pek çok kullanıcı Windows 8'i masaüstü bilgisayarlarda kullanmanın gereksiz olduğunu düşünüyor.

Üreticiler artık sistemleri daha çok zorlayacak oyunları bekliyorlar. Çünkü her yeni çıkan üst seviye oyundan sonra, donanım güncellemeleri tekrardan yaşanıyor. Özellikle mevcut konsolların donanım gücü olarak eskidiği günümüzde, bilgisayarları zorlayan oyunlarında çıkmadığını düşünürsek, üreticilerin işi zor diyebiliriz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x