Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 7'ye DirectX 11.1 Gelecek Mi?


Windows 7'ye DirectX 11.1 Gelecek Mi?


Windows 8 ile beraber gelen DirectX 11.1 API'si, Windows 7 tarafından da desteklenecek mi sorularına cevap arıyoruz. Bakalım Windows 7 yeni API'ye destek verecek mi?

Windows 8 ile beraber pek çok yenilik getiren Microsoft, her yeni Windows sürümünde olduğu gibi DirectX versiyonunda da bir güncelleme yaptı. DirectX 11 destekleyen Windows 7'den 8'e geçişte DirectX 11.1'e güncelleme yapıldı.

Mevcut oyun konsollarının uzun süredir piyasada olması sebebiyle donanım güçlerinin günümüz bilgisayarlarıyla karşılaştıramadığımız dönemde, bilgisayar donanımlarını zorlayacak özel oyunların çıkmadığını görüyoruz. O yüzden artık yeni DirectX güncellemeleri eski sürümler gibi heyecan uyandırmasa da hala pek çok kişi için önemini koruyor.

Microsoft, Windows 8'de Direct2D, DirectWhite, DXGI 1.2 ve Windows Imaging Component'in gözden geçirilmiş versiyonunu Directx 11.1'e dahil etti ve kullandı. Bu

DirectX 11.1 adı altında gelen bu yeniliklerden Windows 7 kullanıcıları da yararlanabilecekler mi merakla bekliyoruz. Fakat Microsoft'un soruları cevapladığı bir forumda konuşan yetkili, Windows 7 için DirectX 11.1'in geleceği müjdesini verdi.

Açıklamaya göre Windows 7 SP1 ve Windows Server 2008 R2 için DirectX 11.1 kullanılabilir olacak. Henüz tam bir tarihin belirtilmediği DirectX güncellemesiyle beraber Windows 8'deki grafik özelliklerine Windows 7 ve Server 2008 kullanıcıları da kavuşabilecek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x