Üye Kayıt Üye Giriş

Intel, Creative Labs'tan GPU Lisansı Aldı


Intel, Creative Labs'tan GPU Lisansı Aldı


Creative Labs'ın ZiiLabs ekibi tarafından üretilen ARM işlemcilerinde kullanılan yeni nesil güçlü grafik tasarımının lisansları artık Intel de kullanabilecek.

Creative'in işlemci üretimiyle ilgilenen kısmı ZiiLabs, ARM tabanlı güçlü işlemcileriyle tanınıyor. Firmanın güçlü işlemcilerinin maalesef çok tanınmadığı bir gerçek, fakat bu gücü son kullanıcılar pek bilmese de firmalar iyi biliyor.

Intel'ın grafik tarafında istenilen performansı veremediğni yıllardır biliyoruz. İşlemcilerinin gücünü grafik alanına yansıtamayan firmanın, özellikle mobil alanda gücünü arttırmasının tek yolu grafik gücünü yükseltmek.

Intel, yeni 3D hamleleri için ZiiLabs'ın İngiltere'deki iştiraklarından 3DLabs ile 50 Milyon Dolarlık lisans anlaşması yapıldı. Böylece Ziilabs tarafından üretilen işlemci ve 3D grafik işlemcilerindeki teknolojilerden Intel de faydalanabilecek.

Bu anlaşma sadece Intel'in yararlanabileceği bir karar değil. Karşılıklı bilgi alışverişinin ve Intel'in dev bütçesinin desteğini alacak olan Creative'in daha başarılı tasarımlar gelecektir.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x