Üye Kayıt Üye Giriş

Sandisk, Yeni Ürünlerini Sergiledi


Sandisk, Yeni Ürünlerini Sergiledi


SanDisk, bu yıl da Türkiye Intel Teknoloji Konferansları'na katıldı ve yeni ürün gamındaki ürünleri basın mensuplarına tanıttı. İşte SanDisk'in yeni modelleri.

Ünlü bellek çözümü üreticilerinden SanDisk, Türkiye Intel Teknoloji Konferansı'na katıldı ve hazır Türkiye'ye gelmişken yeni nesil ürünlerini bir basın etkinliğiyle bizlere tanıttılar.

SanDisk Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nden sorumlu Bölge Müdürü Bradley Bennett ve SanDisk Türkiye Satış Müdürü Yosi Rafael'in katıldığı etkinlikte yeni nesil ürünleri ve SSD sektörünü bizlere anlattılar.

SSD'lerin yeni fakat SSD'lerin temel malzemesi olan NAND Flash belleklerin çok uzun yıllardır kullanıldığını söyleyen Bradley Bennett, taşınabilir bilgisayar segmentinte pek çok büyük firmayla tedarik konusunda anlaşmalarının olduğunu ve SSD kullanımının her geçen gün daha da arttığını vurguladı.

Asus, Lenovo ve Fujitsu taşınabilgisayar modellerinde mSATA ya da normal SATA bağlantılı SanDisk SSD modelleri kullanılıyor. Taşınabilir bilgisayarların yanında tablet ve akıllı telefonlardaki gömülü SSD ya da NAND Flash yongaların da pek çoğu SanDisk tarafından temin ediliyor.

Tek modülde 128 GB'ı sunarak dünyanın en küçük çipini geliştiren SanDisk, yeni nesil ürünlerini 9 NAND Flash Technology Transistors ve 19nm üretim teknolojisiyle geliştiriyor.

Ready Cache:

Tanıtımda en dikkat çekici ürünlerin arasında Ready Cache SSD ailesi yer alıyor. Intel'in Smart Response Technology ve Hybrit disk gibi çözümlere benzeyen 32 GB büyüklüğündeki SSD ailesi, birden fazla mekanik hard diski destekliyor ve AMD başta olmak üzere pek çok platformda kullanılabiliyor.

Sıralı okuma hızı 100 MB/s olan bir mekanik diski 400 MB/s seviyesine çıkartan Ready Cashe SSD, 90 MB/s sıralı okuma yazan mekanik diski ise 115 MB/s seviyesine yükseltiyor.

Masaüstü bilgisayarlar için geliştirilen Ready Cashe, SATA kablosu ve 3.5mm büyüklüğe yükseltme gibi içeriklerle beraber satışa sunuluyor.

Sadece Bu Kadar Değil:

Çeşitli kapasitelerdeki boyutları ve yüksek performans değerleriyle dikkat çeken SSD'ler ve çok çeşitli hafıza kartı ürün gamının gösterildiği etkinlikten sonra Yosi Rafael, ülkemize yönelik atılımları daha da arttıracaklarını ve daha çeşitli ürünleri ülkemizde satışa sunacakları müjdesini verdi.

SanDisk'in yeni nesil CF Belleklerinin 600 MB/sn hıza ulaştığını ve Full Frame makinalar başta olmak üzere pek çok cihazda kullanılabilir olduğunu söyleyelim.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x