Üye Kayıt Üye Giriş

Microsoft, Google Glass'a Rakip Geliştiriyor


Microsoft, Google Glass'a Rakip Geliştiriyor


Google Glass'ın türünün tek örneği olmadığı ve ucuz imitasyonların hazırlandığını duymaya alışmıştık ama Microsoft'un planı Google Glass'a direkt rakip olmak yönünde.

Google Glass'a oranla çok daha ucuz ve çok daha az işlevsel olan Glass benzeri ürünlerin üretildiği konusunda duyumlar almaya alışmıştık ama Microsoft'un ortaya çıkan planları Google Glass'a rakip olmak niyetinde.
Microsoft working on a strange Google Glass "competitor"

Firmanın yaptığı patent başvurusuyla ortaya çıkan bu ilginç gözlüklerin ilk görüntüleri de bugün firma tarafından yayımlandı. Görüntüler yalnızca patent başvurusundaki taslak çizimleri içeriyor öncelikle onu belirtelim.

Fakat Google'ın Glass projesi, gözlüklerin gün içerisinde sürekli gözünüzde kalması ve bu sayede yaşadığınız çevre ya da ilk kez gittiğiniz bir bölge hakkında detaylı bilgiler alabilmeniz, harita uygulamasını kullanabilmeniz gibi temellere dayanıyor olsa da Microsoft'un farklı planları var.

Microsoft'un gözlüklerinin önemli olaylarda takılarak (konser ya da spor karşılaşmaları gibi) izlediğiniz olay hakkında bilgiler vererek bazı durumlarda da sesli anlatım yapması gibi özelliklere sahip olacağı düşünülüyor.

Yani çalışma prensibine baktığımızda Microsoft'un gözlüklerinin yalnızca artırılmış gerçeklik desteği sunan bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım ürünün tasarımı tamamlanıp tanıtımı yapıldığında bizi şaşırtacak özellikleri olacak mı, hep birlikte göreceğiz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER