Üye Kayıt Üye Giriş

Mac Mini'deki Sorunun Sebebi Intel Çıktı


Mac Mini'deki Sorunun Sebebi Intel Çıktı
 

Apple'ın en son tanıttığı ürünlerinden biri olan Mac Mini'deki HDMI üzerinden yapılan monitör bağlantılarındaki sorunun sebebi Intel HD Graphics 4000'den kaynaklandığı anlaşıldı.
Grafik işlemcisi geliştirmenin zorluğu bilinen bir gerçek. Bu yüzden yıllardır bu konuda tecrubesi olan Nvidia ve ATI/AMD'nin bileği bükülmüyor. Tabi grafik işlemci üretmek kadar onun sürücüleri de ayrı bir zorluk.
Nvidia ve AMD'de sürücülerini neredeyse ayda bir güncel tutarak, grafik işlemcilerini sorunsuz bir şekilde çalıştırmayı ve kullanıcılarına maksimum performans vermeyi vaad ediyor.
Giriş seviyesi grafik kartlarına rakip olmayı hedefleyen Intel, işlemci içerisindeki dahili grafik birimini pek çok modelde kullanıyor. Genelde Windows ailesi için optimize edilen sürücüler, Mac OS X'te bir problemi ortaya çıkardığı görüldü.
Mac Mini kullanıcıları HDMI üzerinden bağlanan TV ya da monitörlerde titreme sorunu yaşayan kullanıcıların sayısı arttıkça Apple sorunun nereden kaynaklandığını aramaya başladı. Tüm kullanıcıları ve Apple'ı rahatlatan açıklama Intel'den geldi.

Intel'den yapılan açıklamada HD Graphics 4000 ünitesinden sorunun kaynaklandığını ve donanımsal bir sorunun olmadığı, Apple ile beraber yapılacak çalışmalarla beraber yeni grafik sürücüsüyle sorunun giderileceği bilgisini verdi.
Şimdilik DisplayPort ve Thunderbolt üzerinden yapılan bağlantılarda herhangi bir sorunun olmadığı belirtiliyor. HDMI kullanacak olan ve sorun yaşayanlar için şimdilik tek çare yeni sürücüyü beklemek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x