Üye Kayıt Üye Giriş

Western Digital, 5 TB Hard Disk Üretiyor


Western Digital, 5 TB Hard Disk Üretiyor


Western Digital, 2013'ün sonlarına doğru 5 TB'lık hard disk modellerini pazara sunacak. Tek plakada 1 TB kapasiteyi gören firma, yeni diskleriyle dikkat çekecek.


Sabit disk piyasasının liderlerinden Western Digital, tek plakada 1 TB kapasiteye ulaşmasının ardından yeni disk modellerini geliştirmeye hız vermiş durumda.

Western Digital'in 2013 yılı yol haritasında 5 TB kapasiteli diskler de gözlerden kaçmıyor. WD Green ve Red serilerine gelecek olan 5 TB'lık disklerin dönüş hızı 5400 RPM ile 5900 RPM arasında değişken olacak şekilde ayarlanacak.

5 TB'lık disklerinde tek plakada 1.25 TB kapasiteye çıkacak olan Western Digital, böylece 5 TB'lık disklerini toplam 4 plakalı düzende piyasaya sürmüş olacak.
 


Firmanın 2013 Yol Haritası Dikkat Çekici Modelleri Kapsıyor:

Western Digital, WD Green 4TB (WD40EZRX) ve WD Red 4TB (WD40EFRX) sürücülerini 2013'ün 3. çeyreğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. 2013 yılının 4. çeyreğinde ise WD Green 5TB (WD50EZRX) ve WD Red 5TB (WD50EFRX) modelleri piyasaya sunulacak.

Tek Plaka Avantajı:

Tek plakada 1.25 TB kapasitesine erişmek demek, 2.5 TB kapasiteli çok daha hızlı disklerin piyasaya sürülebilme imkanı demek. Plaka sayısı ne kadar daha az olursa hard diskler o kadar az güç tüketimi ve yüksek performans gösterecektir. Yani kapasitenin arttırıldığı ürünler, ters açıdan baktığımızda yeni daha yüksek performanslı ürünlerin önünü de açıyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x