Üye Kayıt Üye Giriş

Intel'den 6 Watt Güç Tüketen Sunucu İşlemcisi


Intel'den 6 Watt Güç Tüketen Sunucu İşlemcisi


Intel'in Atom tabanlı 64 bit destekli yeni sunucu işlemcisi satışa sunuluyor. Atom S1200 adlı işlemci ailesi, 6 Watt seviyesindeki güç tüketimiyle, ufak sunuculara göz kırpıyor.


Intel, yüksek kapasiteli mikrosunucular, yeni enerji-etkin depolama ve ağ sistemleri için dünyanın ilk düşük enerji tüketimine sahip 64-bit sunucu sınıfı yongada sistem SOC çözümü olan Intel Atom S1200 işlemci ailesini duyurdu.

Genel bulutlar büyüdükçe, adanmış barındırma, içerik sunma ve ön-uç web sunucuları sağlayan kurumları dönüştürme fırsatı da artıyor. Düşük enerjiyle çalışan işlemcilere dayanan yüksek hacimli sunucular, hem istenen performansı sunuyor, hem de veri merkezlerinin en önemli maliyet kalemlerinden biri olan enerji tüketimini belirgin biçimde azaltıyor.

Kurumlar bunun yanı sıra veri merkezlerine yeni ekipman kurarken çeşitli kritik özellikleri de göz önünde bulunduruyor.Bu pazarda özellikle ARM tabanlı mikrosunucularla yarışacak olan Intel, 6 Watt güç tüketimine sahip Atom S1200 ile arenaya çıkmış durumda.
 

 

 

 


Intel Atom S1200 işlemci ailesi, toplam maliyetlerde önemli tasarruflar sağlayan, sunucu seviyelerinde uygunluk ve yönetilebilirlik sağlayan SoC olarak dikkat çekiyor.

Işlemci, iki fiziksel çekirdek ve Intel Hyper-Threading Teknolojisi ile aynı anda toplam 4 iş parçacığı yürütebiliyor. SoC ayrıca 64-bit desteği, 8 GB’a kadar DDR3 hafızayı destekleyen bellek denetleyicisi, Intel sanallaştırma teknolojileri, x8 PCI Express 2.0 veriyolu, sunucu sistemlerinde gördüğümüz hata öncesi kod düzeltme ECC ve Intel işlemci setleri ile birlikte gelen diğer I/O arayüzlerini de içeriyor.

Intel'in yeni Atom S1200 işlemci ailesinde 1.6 GHz, 1.8 GHz ve 2.0 GHz seviyesinde üç farklı model bulunuyor. Günümüzde Accusys, CETC, Dell, HP, Huawei, Inspur, Microsan, Qsan, Quanta, Supermicro and Wiwynn gibi şirketler tarafından sunulan 20’nin üzerinde düşük enerji tüketen mikrosunucu, depolama ve ağ sistemi, satın alınabilir durumda.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x