Üye Kayıt Üye Giriş

Intel, Haswell'i Ertelediğini Duyurdu


Intel, Haswell'i Ertelediğini Duyurdu


Intel'in 2013'ün ikinci çeyrek başlarında duyurması beklenen dördüncü nesil Core işlemcilerinin ertelendiği ortaya çıktı. Intel, yeni işlemcilerini neden erteledi?


Intel'in daha önce detayları ortaya çıkan Haswell kod adlı yeni nesil mikroişlemci mimarisinin, ertelendiği açıklandı. Mart-Nisan döneminde piyasaya sunulması beklenen işlemci ailesi, Haziran ayına sarkmış durumda.

Haswell ailesi, mobil platform da dahil olmak üzere genel olarak ertelendi. Intel'den ertelemeyle ilgili net bir bilgi gelmiş değil fakat firmanın tam olarak mobil platformlara eğilmek istediği düşünülüyor.


 


2013'ün ilk yarı yılında mobil platformlara yönelecek. MWC 2013'te yeni mobil işlemci platformunu duyuracak olan Intel, ayrıca tabletler için hazırladığı yeni Atom işlemcisini de CES 2013'te görücüye çıkaracak.

AMD ile olan rekabette, Ivy Bridge işlemcilerinin güçlü olduğunu düşündüğümüzde, Intel'in yeni platform için çok da acele etmesi gerekmiyor. Çünkü çok güçlü bir rakibi yok. Doğrudan güçlü olmadığı mobil platforma yönelecek olan Intel, bu pazarda iddialı olmaya çalışacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x