Üye Kayıt Üye Giriş

2.5 İnç Boyutta 2 TB Kapasiteli İlk SSD


2.5 İnç Boyutta 2 TB Kapasiteli İlk SSD


SSD'ler yüksek performansları ile ünlüler. Genelde mekanik disklere göre daha düşük hafıza sunan SSD'ler, ilk defa 2.5 inç boyutunda 2 TB'lık kapasite sunmaya başladı.


PCI Express slotu üzerinden haberleşmeyi sağlayan profesyonel SSD'leri ayrı tutarsak, 2.5 inçlik SSD'lerin en yüksek boyutlusu olan 2 TB'lık disk duyurulmuş durumda.

Yüksek kapasiteli disk almak isteyenler, geçmişte SSD yerine mekanik disklere yöneliyordu. Fakat artan üretim teknolojileri sayesinde, SSD'lerin NAND Flash yongaları içerisinde çok daha fazla kapasite saklanır oldu. Foremay TC 166 modeli ile 2TB seviyesine çıkan 2.5 inçlik SSD'ler, performansın yanında kapasiteleri ile mekanik disklere rakip olmuş durumda.
 

 


270 MB/sn okuma ve yazma hızına sahip olan TC 166 ailesi, mekanik disklerin zor ulaştığı performans değerlerinde, yüksek kapasite sunarak avantajlı bir konuma yerleşiyor. Özellikle taşınabilir bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek bu haber sayesinde, hem daha yüksek kapasite, hem de daha yüksek performans elde edebileceğiz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER