Üye Kayıt Üye Giriş

WD Blue 1 TB WD10EALX İncelemesi


WD Blue 1 TB WD10EALX İncelemesi


Western Digital'in hard disk modellerinden, Blue serisi bu seferki inceleme konuğumuz. Blue ailesinin 1 TB'lık diskini inceliyoruz. Bakalım bu disk bizlere neler sunuyor?


Western Digital'in masaüstü sistemler için geliştirdiği 3.5 inçlik disk seçeneklerine baktığımızda, 3 ana seri göze çarpıyor. Bunlardan bir tanesi düşük güç tüketimi ön planda olan Green ailesi, bir diğeri de maksimum performansı amaçlayanlar için hazırlanan Black serisi.
 

 


İncelediğimiz 1 TB'lık diskin bulunduğu Blue ailesi ise günlük bilgisayar kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede bir ürün. Blue ailesi, Green ve Black ailelerinin ortasında konumlandırılmış bir seri.

Western Digital Blue 1 TB, 7200 RPM hızında çalışan bir disk. Green ailesinden daha performanslı olan ürün, tek plakalı yapısıyla dikkat çekiyor. Saniyede 126 MB okuma hızı değerine sahip olan ürün, 32 MB önbellek ile geliyor.

Bizim incelediğimiz ürünün dışında, 1 TB kapasiteli WD10EZEX koduna sahip olan bir tane daha Blue modeli daha var. Onun ön bellek miktarı ise 64 MB.

 SATA III 6 Gbps desteğine sahip olan 1 TB'lık Blue ailesi, tam performans çalışabilecek bir bant genişliğine sahip. Ürünün dış görünüşüne baktığımızda, tipik bir 3.5 inçlik hard disk ile karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Disk plakalarının az olması sebebiyle, diskin biraz daha ince yapıda olduğunu söylememiz gerekiyor. Bakalım incelediğimiz disk, performans testlerinde neler yapıyor?

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER