Üye Kayıt Üye Giriş

Intel, 14nm Teknolojisine Geçiyor


Intel, 14nm Teknolojisine Geçiyor


Mevcut zaman diliminde 22nm teknolojisi ile işlemciler üreten Intel, üretim teknolojisini bir adım daha öteye taşıyor. Firma, bu yıl içerisinde 14nm'ye geçecek.


Intel, Tik Tak üretim stratejisi ile beraber bu yılın ortalarında Haswell tabanlı işlemcilerini üretecek. Yeni mimariye, mevcut üretim teknolojisi ile girecek olan firma, ilk Haswell modellerini 22nm teknolojisi ile üretecek.

Geçtiğimiz günlerde finansal sonuçlarını açıklayan Intel, 2013 yılı ile ilgili planlarını açıkladı. Firma, 2013 yılı bitmeden 14nm teknolojisine geçmek istiyor.

 

 Intel, 2013 yılında mevcut işlemci platformu olan Atom'u geliştirmek ile meşgul olacak. 32nm üretim teknolojisinden ilk olarak 22nm'ye, daha sonra 14nm'lik SoC çözümlerini sunacak olan firma, akıllı telefon ve mikro sunucu pazarında daha da iddialı olmak istiyor.

Intel, 14nm konusunda oldukça istekli. Mevcut Atom işlemcileri, Intel'in 14nm teknolojisini arkasına aldığında, çok daha az güç tüketecek ve çok daha az ısınacak. Bu da mobil platformlarda Intel'n elini güçlendirecek.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x