Üye Kayıt Üye Giriş

Intel, Ultrabooklarda HD 5100'ü Kullanacak


Intel, Ultrabooklarda HD 5100'ü Kullanacak


Intel'in Haswell tabanlı yeni mikroişlemci mimarisi ile beraber, en üst seviyede HD Graphics 5100'ü göreceğiz. Intel, daha düşük segmentler için de HD Graphics 4400 ve 4200 hazırlanıyor.


Intel'in yaz aylarında piyasaya sunacak olan Haswell tabanlı yeni mikroişlemci ailesi, yenilenen grafik işlemcisi ile de ön plana çıkacak.
 


Intel'in mevcut Ivy Bridge işlemcilerinde en üst seviye grafik çözümü HD Graphics 4000, bir alt segment çözümünü ise HD Graphics 2500 oluşturuyor.
 


Intel, Haswell tabanlı işlemcilerde de benzer bir strateji izleyecek fakat ufak farklarla. Intel'in yeni grafik işlemci mimarisi GT3'ü kullanacak olan HD Graphics 5100, daha üst seviye mobil işlemcilerde kullanılacak. Yani en iyi Ultrabook çözümlerinde, HD Graphics 5100'ü göreceğiz.
 


Intel, GT2 tabanlı bir alt segmen grafik çözümlerinde de HD Graphics 4400 ve 4200'ün kullanılması bekleniyor. HD Graphics 4000'e göre performansı daha da artacak fakat, HD 5100'deki gibi bir performans sıçraması olmayacak.
 


2013'ün üçüncü çeyreğinden itibaren Ultrabooklar için hazırlanan Haswell tabanlı işlemcilerin piyasada olması bekleniyor. Özellikle Ultrabook deneyimi, yenilenen Haswell işlemcileriyle bir adım öteye gidecek.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x