Üye Kayıt Üye Giriş

Intel, mSATA SSD Satışına Başlıyor


Intel, mSATA SSD Satışına Başlıyor


Başta taşınabilir bilgisayarlar ve bazı anakartların desteklediği mSATA portuna takılan SSD'lere, Intel SSD 525 ailesinden yeni mSATA modelleri geliyor.


Genelde taşınabilir bir bilgisayar aldığınızda, cihazda mekanik disk varsa, 24 GB - 32 GB mSATA SSD ibaresini görürsünüz. Burada mSATA SSD'ler, SRT teknolojisi sayesinde mekanik hard diskin cashe belleği görevi alıyor ve bilgisayar daha hızlı bir şekide çalışıyor.

mSATA portuna sahip taşınabilir biligsayarlar ve anakartlar arttıkça, mSATA SSD'ler de gelişimini sürdürüyor. İşlemci tarafında olduğu gibi, büyük bir SSD üreticisi de olan Intel, SSD 525 ailesine yeni mSATA SSD çözümleri ekledi.
 

 

 

 

 


30, 60, 120, 180 ve 240 GB büyüklüğündeki modellerden oluşan SSD 525 mSATA disk ailesi, LSI-SandForce SF-2281 kontrolcüsünden gücünü alıyor.

SATA-III 6 Gbps desteğine sahip ürünler, saniyede 550 MB seviyesinde sıralı okuma hızı ve 520 MB seviyesinde sıralı yazma hızına sahip. 80.000 IOPS ile pek çok SSD'ye sıkı bir rakip olacak çözümler için belirlenen yurt dışı fiyatlar ise sırasıyla, 57 Dolar, 160 Dolar, 228 Dolar ve 295 Dolar olacak.

mSATA portlu anakartlardan birini, geçtiğimiz haftalarda burada incelemiştik.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x