Üye Kayıt Üye Giriş

Intel’den Windows Phone Mühendisi İlanı


Intel’den Windows Phone Mühendisi İlanı


Intel’in LinkedIn üzerinden verdiği bir ilan ile Windows Phone mühendisi aradığı ortaya çıktı. Peki işlemci devi Intel, Windows Phone mühendisi ile ne yapacak? İşte,detaylar.


Intel'in gözünün, giderek artan ve büyük ilgi gören mobil dünyada olduğu zaten biliniyordu. Firma bunun için geliştirdiği Medfield tabanlı Atom x86 işlemciler ile Motorola ve Lenovo gibi Android telefon geliştiricileri ile geçtiğimiz yıl pazara giriş yaptı.

LinkedIn üzerinde bulunan bir Intel ilanında yer alan Windows Phone mühendisleri arıyoruz başlığı ise, firmanın şimdide gözünün Windows Phone'da olduğunu netleştirdi.

Verilen ilanda herhangi bir bilgi bulunmasa da Intel'in x86 mimarili işlemcilerini, Windows Phone işletim sisteminde çalıştıracak yazılımcıları aradığı ortaya çıkıyor. Google ile anlaşan ve Android'i x86 destekli bir hale getiren firma, aynı taktiği Windows Phone işletim sistemi için de izleyebilir.

Windows Phone işletim sisteminin de Microsoft tarafından daha önce yapılan açıklama göre donanımdan bağımsız bir işletim sistemi olduğu biliniyor. Bu bakımdan da Intel'in işlemcilerini Windows Phone'a uygun hale getirmesi çok zaman almayacaktır.
 


Windows Phone'un yapısı ve Intel'in yıllardır Microsoft ile çalışması sonucunda yakın zamanda Windows Phone'lu cihazlarda Intel markası taşıyan işlemciler görebiliriz. Tabi ki bu süreçte Windows Phone cihaz üreticilerinin de etkisi olacaktır.

Bakalım firma, Windows Phone platformuna x86 desteği kazandırabilecek mi? Ayrıca bu desteği kazandırması başlı başına yeterli gelmeyecek. Intel'in Microsoft ile anlaşması gerekli. Şimdilik sadece Windows Phone'lar, Qualcomm işlemci ile çalışabiliyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x