Üye Kayıt Üye Giriş

3DMark, Windows 8 için Çıktı! İndirin


3DMark, Windows 8 için Çıktı! İndirin


Yenilenen ve normal Windows sürümüne ek olarak Windows RT, Android ve iOS gibi mobil platformları da test edecek olan 3DMark yazılımı çıktı. 3DMark, MSI alanlara artık ücretsiz.


Geçtiğimiz gün tanıtılan ve burada yaptığımız haberle sizlere aktardığımız 3DMark, Windows 7 ve 8 için dünden itibaren çıkmış durumda.
 


Dün Windows sürümünün tanıtıldığı 3DMark yazılımı, önümüzdeki haftalarda iOS, Android ve Windows RT için de çıkacak. Mobil sürümler henüz indirilebilir durumda değil.
 


3DMark'ın ücretsiz olan Basic adlı sürümü, internetten indirilebiliyor. Yazılımı buradan indirip, kurabilirsiniz. Ayrıca 24.99 Dolar değerindeki 3DMark Advanced Edition, MSI markalı ekran kartı ve anakart gibi çeşitli donanım bileşenlerini alanlara ücretsiz olarak hediye edilecek.
 


Donanım üreticilerinden sadece MSI değil, ekran kartı üreticisi Galaxy firması da, ürünlerinin bazılarında 3DMark Advanced Edition hediye edilecek.
 


Yeni 3DMark'ta neler var?

Bilgisayarlar arası performansı kıyaslamak için kullanılan 3DMark, son sürümde sadece bilgisayarları ve notebookları değil, tablet ve akıllı telefonları da test edecek.
 


Akıllı telefonlar arasında da farklı platformları test edecek olan yazılım, iOS, Android ve Windows RT tabanlı cihazlarda çalışacak. Bu özelliği sayesinde pek çok ARM tabanlı tableti, aynı sonuçlar üzerinden değerlendirebileceğiz.
 


Sonuçları CPU ve GPU olarak ayrı ayrı verecek olan yazılım, aktarılan bilgilere göre detaylı karşılaştırma imkanı da sunacak.
 


DirectX 11 ve 10 desteğine sahip olan 3DMark, 3 farklı test grubundan oluşyor. Cloud Gate, Fire Strike ve Ice Storm olmak üzere 3 farklı kategoriden oluşan test, cihazları epey zorlayacak gibi gözüküyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x