Üye Kayıt Üye Giriş

Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir Mesajı ve Çözümü


Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir Mesajı ve Çözümü
Bir gün sitenizine olan ziyaretlerin düştüğünü anladınız ve araştırmalarınız sonucunda sitenizin Google’da aratıldığında "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" uyarısı ile birlikte yayınlandığını fark ettiniz. Bu uyarıyı siz dahil internete giren herkes aynı şekilde görmekte olduğunu hatırlatmamıza gerek yoktur herhalde. Bu durumda sitenizi listeleyenler bilgisayarına virüs bulaştırma riskini göze almayacaklarından dolayı kimse web sitenize girmek istemeyecektir.

Aşağıda Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısından nasıl kurtulacağınızı anlatmaya çalışacağız.

 

 

 

Google arama listelerinde yukarıda gözüktüğü gibi web siteniz zararlı içerikli bir web site olarak gösteriliyor ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsunuz. Okumaya devam edin...

Öncelikle web sitenizin bu duruma nasıl düştüğünü öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için hemen bu siteye girerek (McAfee SiteAdvisor) sitenizdeki zararlı içerikleri bulmanız gerekiyor.

Daha sonra bu zararlı içerikleri / kodları sayfanızadan tek tek temizlemeniz gerekiyor.

Daha sonra aşağıdaki işlemleri sırası ile tamamlayın;

Google'lın Web Sitesi Yönetici Araçlarına girin. https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=tr  (üye değilseniz mutlaka üye olun ve web sitenizi ekleyerek site doğrulatma işlemini tamamlayın).

  • Üstteki işlemi tamamladıktan sonra Web Sitenizin Değerlendirilmesini isteyin.
  • http://stopbadware.org/home/review isimli web sitesini açın ve alttaki boş kısma web sitenizin adresini yazıp gönderin.
  • Karşınıza çıkan sayfanın altında çıkan Click Here yazısına tıklayın.
  • Sonrasında karşımıza bir form geliyor. Adınızı, Soyadınızı, E-posta adresinizi ve web sitenizin adresimizi girin.

Alttaki mesaj alanına da İngilizce olarak göndermek istediğimiz mesajı girin. Örnek olarak aşağıdaki mesajı kullanabilirsiniz.

Hello, You have banned our web site for we have detrimental contents. So we are looking like detrimental website for google visitors. And you have state I must reach with you by this forum. We have deleted from website all detrimental contents. We are expecting you look over the website again and reopen the ban our website on google search enginees.
Best Regards,

Üstteki yazı Tükçe olarak şu anlama geliyor;
Merhabalar; Web sitemizi zararlı içerik olduğu için google arama motorlarında fişlemişsiniz. Dolayısı ile google üstünden sitemize ulaşan kullanıcılar için şuan zararlı içerik bulunduran site konumundayız. Ve web sitenizde bulunan yönergeleri takip ederek bu form aracılığı ile size ulaşmam gerektiğini belirtmişsiniz. Bahsedilen zararlı içerik niteliği taşıyan her tülü içeriği web sitemizden kaldırmış bulunmaktayız. Web sitemizin son hali ile tekrardan gözden geçirilerek uygunsuz içerik olmadığının tespitinin gerçekleşmesi ve de Google'daki bu fişlemenin kalkmasını umuyoruz. İyi çalışmalar. Saygılarımızla

Bundan sonra beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yok.  Stop Badware sistemi en kısa sürede sisteminizi inceleyerek gerekli işlemi yapacaktır. Bir arkadaşımın web sitesinde çıkan bu sorun 12 saat içerisinde giderilmiştir.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x