Üye Kayıt Üye Giriş

Bilgisayar Çok Yavaş Çalışıyor , Neden ?


Bilgisayar Çok Yavaş Çalışıyor , Neden ?

 

 

 

Bilgisayarlarımız hiç bir zaman gençliklerinde ki gibi dinamik olamazlar. Zaman geçtikçe yavaşlar , hantal ve çekilmez bir hal alırlar. Bir araba dolusu para vermiş olduğunuz bilgisayarınızın bu denli yavaşlaması sizi şaşırtabilir ama bu bir realite !

Bu yazımızda bu denli şaşırmanıza sebeb olan etkenleri inceleyeceğiz. Acaba bilgisayar neden yavaşlar ? İşte ” bilgisayar çok yavaş ” derdine çözümleri sizle paylaşıyoruz.

Bilgisayarınızı yeni satın aldınız. Her şey yeni ve hızlı. Programlar hızlı çalışıyor, bilgisayar hızlı açılıyor yani her şey mükemmel. Her şey güzel giderken arkadaşınız size yeni bir program önerdi. Kurdunuz ve kullanmaya başladınız. Kurulum esnasında işletim sisteminiz o programın kurulması sırasında sabit diskinize bir takım veriler yazar. Bu yükleme sırasında “system registry” dosyasına yeni yüklediğiniz yazılımın bir takım kayıtları , sabit diskteki bir takım dosyalar vb bir çok dosya ve ayarları yazılır. Yeni programlar bu şekilde yükleme işlemine gerek olmaksızın da çalıştırılabilir fakat bu yükleme işleminin amacı kullanıcıların herhangi bir programa en kısa ve kolay şekilde ulaşması ve onu kullanabilmesidir. Zaten işletim sistemlerinin amacıda kullanıcıların farklı programları kolayca ve istedikleri zaman kullanabilmeleridir.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x