Üye Kayıt Üye Giriş

Görev Çubuğu


Görev Çubuğu

 

Göreç Çubuğu ekranın alt kenarında bulunur. Görev Çubuğu bir çok parçadan oluşur. düğmesini kullanarak sisteminizdeki uygulamaları çalıştırabilirsiniz. Başlat düğmesinin yanında Hızlı Başlatma araç çubuğu bulunur. Bu çubuk üzerinden Internet ile ilgili uygulamaları hızlı bir şekilde başlatabilir ve masaüstüne dönebilirsiniz. Görev Çubuğu üzerinde o anda çalışan tüm uygulamalar için bir düğme bulunur. Görev Çubuğunun sağ köşesinde ise saati ve açılışta çalışan programlara ait simgeleri görebilirsiniz. Bu programlar normalde arka planda çalışırlar.

Görev Çubuğu

Başlat Menüsü - 1

  düğmesi "Başlangıç Noktası" olarak adlandırılabilir. Bu düğmeye tıklayarak Başlat Menüsü'nü açabilirsiniz. Başlat Menüsü'nün içeriği kurulu olan programlara ve işletim sisteminin bileşenlerine bağlıdır. Kurulmuş olan programlar gruplara ayrılımıştır. Mesela Internet Explorergrubunda Internet ile ilgili uygulamaları bulabilirsiniz. Bu gruplandırmaları istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Amaç:Kurulmuş Programlara Göz Atmak

 1. düğmesine tıklayın.
 2. Fare imlecini Programlar üzerine taşıyın. Programlar seçili hale gelecek ve alt menüsünde bulunan nesneler ekrana gelecektir. Programlar veya Internet Explorerönünde bulunan simge, bu girişlerin alt nenüsünde bir grup programın bulunduğuna işaret eder.

  Programlar Grubu

   

 3. Fare imlecini yavaşça bu grupların üzerine taşıyın ve kurulu olan uygulamalardan birinin üzerine tıklayın..
 4. Fare imlecini Donatılar grubu içerisinde bulunan WordPad üzerine taşıyın.

  Başlat Menüsü
 5. Programı çalıştırmak üzere WordPad üzerine tıklayın.
 6. İlk olarak Dosya daha sonra da açılan menüden Kapat üzerine tıklayın.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x