Üye Kayıt Üye Giriş

Masaüstü


Masaüstü

 

Masaüstü

Masaüstünde çalışmanız için gerekli olan her şeyi bulunur. içerisinde bilgisayarınızla ilgili herşeyi bulabilirsiniz. Explorer sizin işlerinizi kolaylaştırmak için burada. klasörü içerisinde de programlarınızda oluşturduğunuz tüm dosyaları görebilirsiniz. içerisinde ise silmiş olduğunuz tüm nesneleri görebilir, gerekirse geri çağırabilirsiniz..

Masaüstünde bulunan simgeler sisteminizde bulunan yazılım ve donanım ile ilgilidir. Mesela simgesi sadece bir ağa bağlı bilgisayarlarda görülür. Bu simgeyi kullanarak ağ üzerindeki kaynaklara kolayca ulaşabilirsiniz. Geri kalan simgeler ise Internet bağlantısı veya Internet hizmetleri ile ilgilidir.

Son olarak masaüstünde hazır olarak bulunan bu simgelerin yanına kendiniz de yeni nesneler oluşturabilirsiniz. Bunun haricinde bilgisayarınızın herhangi bir yerinde bulunan nesneler için masaüstünüzde kısayollar oluşturabilirsiniz. Kısayollar ile orijinal nesneleri ayırt edebilmek için kısayol simgesinin sol alt köşesinde bir ok resmi bulunur.

Amaç: Masaüstünde yeni bir WordPad Belgesi Oluşturmak.

 1. Farenin sağ düğmesini kullanarak masaüstünde boş bir alana tıklayın..

  Masaüstü Nesne menüsü

   

 2. Fare imlecini açılan menü üzerinde bulunan Yeni komutu üzerine taşıyın.

 3. WordPad-Belgesi üzerine tıklayın.

   

 4. Windows 98 bu belgeye otomatik olarak, sizin değiştirebileceğiniz bir isim verir (Mesela Yeni WordPad-Belgesi). İsim olarak Benim Belgem verin ve son olarak tuşuna basın.

 5. WordPad'i çalıştırmak için Benim Belgem dosyasına iki kere tıklayın.

   

 6. WordPad'i kapatmak için Dosya menüsü içerisinde bulunan Kapat komutunu kullanarak kapatın. Klavye veya fare kullanarak aynı işlemin nasıl yapalacağını araştırın..

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x