Üye Kayıt Üye Giriş

Hosting çeşitleri nelerdir?


Hosting çeşitleri nelerdir?İnternet siteninizi oluşturmadan önce bilgi sahibi olmanız temel konu, Hosting, ya da Türkçesiyle internette web sayfası bulundurma hizmetidir. Sayısız Hosting biçiminden birini tercih etme olanağınız her zaman mevcut. Size en uygun Hosting alternatifini seçmek için bu yazıyı mutlaka okuyun.

İnternetteki sayfanızı oluşturunken kullanacağınız Hosting'i seçerken, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, nasıl bir hizmete ihtiyacınız olduğudur. E-ticaret yapmayı düşünmüyor ve "Şirketimin ismini taşıyan bir alan adına şu anda ihtiyacım yok" diye düşünüyorsanız, Türkticaret.net'in ya da, internet servis sağlayıcınızın sunduğu tanıtım sayfaları, Hosting ihtiyacınızı karşılayabilir. Ama, internet üzerinden e-ticaret yapmak istiyor ya da, şirtet isminizle sona eren çok sayıda eposta adresine sahip olmak istiyorsanız, ücretli Hosting hizmetini tercih etmeniz gerekiyor. Şimdi, Hosting konusundaki çeşitli alternatifleri inceleyelim.

*İnternet servis sağlayıcıların sunduğu ücretsiz sayfalar
İnternet servis sağlayıcılar genellikle abonelerine ücretsiz internet sayfası bulundurma hizmeti sunarlar. Bu hizmet, şirketine ilişkin sadece temel bilgileri (Adres, telefon vs.) aktarmak isteyen girişimciler için yeterli olabilir.

*B2B sitelerinin katalog sayfaları
Türkticaret.net üyelerinin sahip olduğu katalog bulundurma hizmeti, internette ürünlerini tanıtmak isteyenlerin tercih edebileceği Hosting türlerinin en avantajlılarından biri. Türkiye'deki en kapsamlı katalog bulundurma hizmetini veren Türkticaret.net aracılığıyla, şirketinizin ürünlerini, fotoğrafları ve ayrıntılı bilgileriyle, ücretsiz olarak internette tanıtabilirsiniz.

*Ücretsiz Hosting siteleri
İnternetteki sayfasında, kısa bir tanıtımla yetinmek isteyenler için bir başka alternatif, Geocities.com gibi ücretsiz Hosting siteleri. Ama, ücretsiz Hosting siteleri aracılığıyla internet sayfası oluşturanların sayfalarına, Hosting şirketi tarafından, zorunlu ilanlar yerleştirildiğini belirtelim.

*Ücretli Hosting
Ücretli Hosting şirketleri, e-ticaret sitesi oluşturmak isteyen, ya da şirketi hakkında kapsamlı bilgi aktarmak isteyenler için ideal tercihi oluşturuyor. Ücretsiz Hosting sayfalarının aksine, dinamik interet sayfalarının oluşturulmasına da (ASP, PHP vs.) imkan tanıyan ücretli Hosting şirketleri, aynı zamanda onlarca eposta adresine sahip olmanızı da sağlıyorlar.

*Alan adı bulundurma
Şirket adını taşıyan bir alan adına sahip olmak isteyen ama şimdilik e-ticaret yapmak istemeyen ya da şirket hakkında kapsamlı bilgi aktarmak istemeyenler için bir başka alternatif de, alan adını aldıktan sonra, bu alanı ücretsiz bir Hosting servisine yönlendirmektir.
Bu durumda, alan adını satın aldığınız şirkete, gerekli elektronik ayar bilgilerini vermeniz yeterli olacaktır.

*Şirket bünyesinde Hosting

Hosting konusunda en yüksek maliyetli alternatif ise, internet sitenizi, şirketinize kuracağınız sunucularda bulundurmak. Yüksek veri trafiğine sahip şirketlerin tercih ettiği bu alternatif için, bilişim altyapıları konusunda faaliyet gösteren şirketlerden biriyle (Sun, Microsystems ya da Hewlett Packard gibi...) işbirliği yapmanız şart.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x