Üye Kayıt Üye Giriş

Ay, Gün ve Tarih Doldurmak


Ay, Gün ve Tarih Doldurmak

Excel ay, gün, tarih ve saatleri otomatik olarak dol­durur. Herhangi bir hücreye bir ay adı veya bir gün adı yazıp istenen bir yöne doğru doldurma tutama­cından sürüklediğinizde otomatik olarak doldurur.Tarihleri doldurmak için de otomatik doldur özel­liği kullanılabilir. Örneğin, aylık olarak hazırladı­ğınız izin çizelgesinde bir ayın tüm günlerini tek tek yazmak yerine otomatik doldur özelliği kulla­nılabilir.

 

 

 

 

 

 

Bu durumda aşağıdaki gibi bir hücreye 01.09.2007 şeklinde bir tarih yazın ve doldurma tutamacından istediğiniz yöne doğru çekin. Excel bu tarihten itibarensürüklediğiniz yere kadar tarihleri dolduracaktır.

 

Tarihleri otomatik doldurduktan sonra Otomatik Doldurma Seçe­nekleri özelliklerini kullanarak ta­rihlerin doldurma şekilleri değiş­tirilebilir. Seçenekleri kullanarak tarihler; günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak doldurulabilir.

 

 

 

 

KPSS Eğitim Seti - SMMM Staja Başlama Eğitim Seti - SMMM Yeterlilik Eğitim Seti - KPSS A Eğitim Seti -Üniversiteye Hazırlık Eğitim Seti - İlköğretim İngilizce Eğitim Seti - LYS Eğitim Seti - YGS Eğitim Seti - AÖF Kredili Eğitim Setleri - DGS Eğitim Seti - ALES Eğitim Seti - KPDS Eğitim Seti - Okuma Yazma Eğitim Seti


 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x