Üye Kayıt Üye Giriş

Photoshop`ta Karışık Kablo Yapımı


Photoshop`ta Karışık Kablo Yapımı

1. Öncelikle 250x150 boyutunda 72 pixels/inchs çözünürlüğünde,RGB modunda, beyaz bir döküman açın.Layer penceresinden Create new layer `a tıklayak yeni bir katman açın.
(Freeform Pen Tool) aracına tıklayarak, yanda görüldüğü gibi bir path oluşturun ve Paths penceresinde katmanın üstüne gelin sağ tıklayın açılan menüden önce fill subpath ı seçin yine açılan pencereden content değeri foreground color olacak şekilde işaretleyin.Sonra tekrar katmanın üstüne gelip sağ tıklayın ve yine açılan pencereden stroke subpath ı seçin buradan açılan pencereden de tool bölümünden pencil seçeneğini seçin.Böylece eğrimiz foreground color rengiyle doldu.2. Şimdi Layer penceresinden layer1`e sağ tıklayın ve Duplicate layer yapın. layer 1 copy adında yeni bir layer oluşacak. Ctrl tuşuna basılı tutarak layer 1 copy `e tıklayın. Yanda görüldüğü gibi seçili alanın oluşması gerekir.
Önce Filter/Blur/Gaussian Blur `u 2,6 değerini vererek uygulayın. Ardından Filter/Stylize/Emboss `a yapın ve yandaki değerleri girerek OK`leyin.
Select/Deselect ile seçiciliği giderin.
3. Layer1 copy adlı katmanın biçimini Hard Light olarak değiştirelim.4. Layer penceresinden Layer 1 adlı layer`a tıklayın ve Preserve Transparency kutusunu işaretleyin ve Edit/Fill ile kabloyu dilediğiniz renk ile doldurun.
Layer 1 ve Layer 1 Copy yandaki gibi birbirlerine bağlayın ve Layer/Merge Linked ile birleştirin.Daha sonra Paths penceresine gelin ve buradaki katmana sağ tıklayın ve delete path yapın.Hepsi bu.

5. Yukarıdaki işlemleri tekrarlayarak sizde istediğiniz kadar kablo yapabilirsiniz.Kabloların birbirinin altından ve üstünden geçmesini sağlamak içinde eraser (E) aracını kullanmanız yeterli

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x