Üye Kayıt Üye Giriş

Photoshop`ta Güneş Yapımı


Photoshop`ta Güneş Yapımı

1. 200x200 px boyutunda siyah yeni bir dosya açın. Kulanacağımız renkleri belirleyelim.Foreground rengi #CF3200 (RGB 210,50,0);background rengi ise #CD6400 (RGB 205,100,0) olsun.Yeni bir layer açın. İlk uygulayacağımız filtre filter/render/clouds.Bu aşamada 2.uygulayacağımız filtre filter/distort/spherize.Bu filtrenin değerlerini amount=100 mode=normal olarak ayarlayın.
2. Yeni bir layer daha açın ve renkleri siyah-beyaza çevirin(D).Sonra filter/render/clouds filtresini uygulayın.Daha sonra 3 kere filter/render/difference clouds yapın.Ardından yukarıdaki değerlerin aynısını filter/distort/spherize yapın.
3. İlk yarattığımız tabakaya yani güneş olan tabakaya geri dönelim.Layer/layer style/outer glow penceresini açın ve aşağıdaki değerleri verin ve onalayın.
blend mode=screen
opacity=75% noise=0%

technique=softer spread=30% size=78

range=70% litter=0%4. Select/modify/contract pernceresini açın ve 3 değerini verin.Sonra background ile güneş tabakası arasında yeni bir 3.layer yaratın ve siyah ile doldurun.Select/deselect yapın.En son yarattığınız layera tıklayın ve layer/layer style/outer glow penceresini açın ve yine aşağıdaki değerleri girin.
blend mode=screen opacity=75% noise=0%

technique=softer spread=10% size=30%

range=65 litter=0 yapın.5. En son aşamada ise tüm layerların üstüne yeni bir layer yaratın ve bu tabakaya filter/render/clouds uygulayın. 4 defa da filter/render/difference clouds uygulayın.CTRL tuşuna basılı tutarak güneşli olan yani ilk yarattığımız tabakaya tıklayın böylece yuvarlak bir alan seçmiş olduk.Şimdi ise bu seçili alanı edit/cut yaparak silin ve bu tabakanın blending mode`nu color dodge yapın.Hepsi bu.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x