Üye Kayıt Üye Giriş

H Tagları Nedir? Ne İşe Yarar?


H Tagları Nedir? Ne İşe Yarar?

 

H tagı, aslında headings kelimesinin kısaltmasıdır. Kod yazarken h olarak yazılır. Bu taglar, herhangi bir web sayfasında metini büyütmede kullanılır. Genellikle sayfalardaki başlıklar bu kodlar yardımcılığıyla yazılır. Hem daha şık görünür, hem de Google tarafından daha çok sevildiği bilinir. Bu h tagları, 1 – 6 rakamları aralığında yazılır. 7 ve üstü kullanılmaz. Ayrıca bu taglarda h1 tagı en büyük, h6 tagı en küçük puntolu yazıdır. Google, sayfaları indexlerken h1 tagını, h6 tagından  daha çok önem verir.
Örnek;

<h1>Seo</h1>
<h2>Seo Dersleri</h2>
<h3>Seo'da Nofollow</h3>
<h4>Nofollow Nedir</h4>
<h5>Dofollow Nedir</h5>
<h6>Nofollow Dofollow Farkı</h6>

Bu kodlar kullanıldıktan sonra CSS dosyası ile daha da güzelleştirilebilir. Örneğin h1 tagında yazan “Seo Hocası” metnini kalınlaştırmak ve italik yapmak için CSS dosyasına h1 { } kodları yazılır.
Örnek;
 

h1 { font-weight: bold font: italic }

Bu kodu CSS’ye yazdığımız zaman <h1> tagı ile yazılmış tüm yazılar kalınlaşır ve italik olur. Ayrıca GoogleBot’un dikkatini çekecek bir başlık olduğu taktirde, şu kodu kullanmanız daha iyi olacaktır;

<h1 title="Güncel SEO Makaleleri">Seo Hocası</h1>

Bu kod sayesinde de, Google’da “Güncel SEO Makaleleri” kelimesinde üst sıralarda yer edinebilirsiniz. H1 Kodu ile Google’ın en çok değer vermesini istediğiniz kelimeleri, cümleleri belirleyebilirsiniz.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x