Üye Kayıt Üye Giriş

Ani Pagerank Düşüşü


Ani Pagerank Düşüşü

Uzun bir süredir webmastersanız belki de ani pagerank düşmesi sizin de başınıza gelmiştir. Ani pagerank düşme olayı ise kısaca Pagerank sıfırlanması durumudur. İşte bu durumu aslında çok fazla kafanıza takmanız gerekmezi. Bu olay Google2ın sadece uyarı amaçlı yaptığı bir şey diyebiliriz. Aynı zaman da sitenizin bir de sanal pr’si oluşuyor ve da dışarı yansımaz.

Bazı araştırmaların sonucunda ise çoğu pagerank sıfırlanmasından sonra sitede hit düşmesi asla yaşanmamış. Aksine gün geçtikçe hit arttıran siteler dahi var. Burdan aslında şu sonucu da çıkartabiliriz, pagerank aslında bir görsellikten ibaret olabiliyor daha önemli olan bir kavram ise TrustRank’tır.

Konuyu şöyle bir toparlamak gererkirse internette pagerank’ı 6 olupta 1-2 bin hiti olan da var, pagerank’ı 0 olupta 40-50 bin hite sahip olan da var. Önemli olan pagerankın site sırlamasına ne düzeyde etki ettiğidir. Bu sebeple seo çalışmasında dikkat edilmesi gereken pagerankın arttırılması değil, trustrankın arttırılmasıdır. İlerleyen yazılarda trustrank hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x