Üye Kayıt Üye Giriş

Google Caffeine Yayında


Google Caffeine Yayında

Google daha önce beta olarak duyurduğu ve kendi sitelerimde bile normal arama sonuçlarına göre farklılığını gördüğüm Caffeine artık yayında. Pek çok farklı açıdan Seo kriterlerini yenileyerek daha iyi sonuçlara odaklanan Caffeine’de en göze çarpan indexlenme hızları ve sosyal medyanın önemi.

Google Caffeine ile güncel konular daha üst plana çıkarılarak sıralamada öncelik tanınacak ve de sitedeki ve geçmiş yazılardaki ufak güncellemeler arşivdeki yazılara google gözünde can verecektir. Caffeine ile Google indexleme ve sunum açısından değişikliğe giderek %50 oranında bir yenilik yapmıştır.

Sosyal medyanın etkisini direk arama sonuçlarına yansıtan Caffeine, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya enstrumanlarını büyük ölçüde dikkate alacak, bu şekilde sitelerin sosyal alanda rekabetine de sebep olacaktır.

google caffeine Google Caffeine Yayında

Google Caffeine’in beta adresinde arama sonuçları açısından yaptığım birkaç teste, http://www.autocadhocasi.com sitesinin beta sürümünde 1. sırada olduğunu gösteriyordu. Ancak asıl Google’da 2. sıradaydı ve rakibi de oldukça güçlüydü. Caffeine’in yürürlüğe girmesiyle birlikte beta sürümündeki gibi autocadhocasi.com sitesi 1. sıradaki yerini aldı. Bu benim açımdan oldukça sevindirici bir gelişme oldu. Tabi ki bunda en büyük pay sitemin her anında sosyal medya ile etkileşimli olarak gelişmesiydi.

Google Caffeine’de, önem verilen diğer bir husus da, sitelerin hızlı olmasıdır. Artık sitelerin açılma süreleri, Google sıralamalarını doğrudan etkileyecektir. Seohocasi.com olarak zaten site hızına biz maksimum düzeyde önem veriyoruz. Bu konuda da yayınlanmış ve yayınlanacak olan pek çok makalemiz bulunmaktadır.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x